Güney Afrika İngilizce Dil Okulları Genel Bilgiler

 

Güney Afrika İngilizce Dil Okulları Genel Bilgiler

 

Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Cape Town,Güney Afrika 24 saat İngilizce eğitimi göreceğiniz bir ' İngilizce dil laboratuvarı' olacaktır. İngilizce Dil okullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Okulların düzenledikleri etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz sizi tam bir "İngilizce atmosferinde" yaşatacaktır.

 

Cape Town, Güney Afrika'da İngilizce Eğitim Süresi Nedir?

İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlı olarak tamamen size bağlıdır. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kimi İngilizce dil okullarında kurslar belirli dönemlerde düzenlenebilmektedir.

Cape Town, Güney Afrika'da İngilizce Kurs başlangıç tarihleri nelerdir?

Güney Afrika'da İngilizce Kurs başlangıç tarihleri son derece esnektir. İngilizce dil Okullarına genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilmek mümkündür. Bununla beraber bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde kurslara başlanabilmektedir.

Cape Town, Güney Afrika'da İngilizce Dil Kurslarına başlayabilmek için hangi düzeyde olmalıyım?

Genel olarak İngilizce lisan kurslarına İngilizce düzeyiniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. İngilizce Dil Okulunun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Bununla birlikte İngilizce dil eğitiminizden en verimli faydalanabilmek için hiç bilmeden gitmek yerine seviyenizin en az Elementary (az) düzeyinde olmasını öneriyoruz.Güney Afrika öğrenci vizeniz içinde İngilizcenizin belirli bir düzeyde olması vize almanızı kolaylaştıran bir etken olabilir.

Cape Town, Güney Afrika'da İngilizce egitimi alırken Haftalık ders sayısı nedir?

Güney Afrika'ya İngilizce  eğitimi amaçlı öğrenci vizesi alınabilmesi için haftada en az 20 ders (15 saat) yoğunluğa sahip bir İngilizce kursuna kayıt yaptırmalısınız. Avustralya için ise kursun yoğun olması (haftada 25-30 ders) gerekiyor. İngilizce Dil okulları genel olarak haftada 20 ve  25 ya da  30 ders yoğunluklarında eğitim verme eğilimindedirler. 

Cape Town, Güney Afrika  İngilizce dil okullarına katılım yaşı nedir?

Yıl boyu devam eden İngilizce kurslarına başvurabilmek için alt yaş 16'dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21'e kadar çıkabilmektedir. Yaz döneminde ise bazı okullar yetişkinlere yönelik kurslarda yaş sınırını 14'e kadar indirebiliyorlar. öğrenmenin yaşı olmadığına göre üst yaş sınırı yok.

Güney Afrika  İngilizce dil okullarına Ne Zaman Başvurmalıyım?

Başvuru tarihi dil okullarından dil okullarına değişebiliyor. Popüler İngilizce dil okullarına başlamayı düşündüğünüz tarihten en az 4-6 hafta önce başvurmalısınız. özellikle yaz dönemlerinde başvuruların yoğun olduğu dikkate alınarak süre daha da uzatılmalıdır.Güney Afrika  için öğrenci vizesi zaman zaman gereğinden uzun sürebilmektedir.Güney Afrika Konsolosluğu vize işlemlerinde çok titiz olabilmekte ve ek belgeler talep edebilmektedir.  Tüm bunları dikkate alarak mümkünse 10-12 hafta önce, hatta daha genel bir ifade ile  ne kadar önce başvurursanız işlemlerin o denli sağlıklı ve zamanında sonuçlanacağı söylenebilir.

Cape Town, Güney Afrika İngilizce dil okullarında Kaç kişilik sınıflarda eğitim göreceğim?

Her ne kadar sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14/15 ise de bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. özellikle kış aylarında sınıf mevcutları daha düşük olma eğilimindedir. Kimi okullar sınıf mevcutlarını 5 öğrenci ile sınırlayabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

Cape Town, Güney Afrika İngilizce dil okullarında Kurs sonunda sertifika alacak mıyım?

Kurs türü ve süresi ne olursa okula düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.

Cape Town, Güney Afrika İngilizce dil okullarında ilk gün ne olacak?

Okulların hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere şehri tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Cape Town, Güney Afrika İngilizce dil okullarında Okullardaki imkanlar, tesisler nelerdir?

Güney Afrika'daki İtalyanca dil okullarının sağladıkları olanaklar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri multimedya bilgisayar merkezi, kütüphane , dil laboratuarı, kafeterya vb. bulunmaktadır.

Cape Town, Güney Afrika İngilizce dil okullarında sosyal Etkinlikler - Geziler düzenlenecek mi?

Okullar sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Cape Town, Güney Afrika'ya vardığımda havaalanında karşılanacak mıyım?

Hemen hemen tüm okullar havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. ülke'ye varışınızda okulunuz ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve konaklayacağınız yere götürecektir. Lisanınız iyi düzeyde değilse yada yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor.

Güney Afrika İngilizce dil okullarında öğrenci yapısı nedir?

Güney Afrika'da İngilizce dil okullarının tümünde öğrenciler aynı amaç için dünyanın farklı ülkelerinden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu İngilizce öğrenimin yanısıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Cape Town, Güney Afrika İngilizce dil okulları onaylı mı?

Güney Afrika'da dil okulu seçerkenGüney Afrika'nın resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz.