FLS Boston Amerika İngilizce Dil Okulu - Amerika - Boston

 • OKUL FİYAT LİSTESİ
 • OKUL KAMPANYA
 •  
  FLS INTERNATIONAL İNGİLİZCE DİL OKULLARI

  İngilizceyi ana dilinizi öğrenir gibi öğrenebilirsiniz. En modern akademik içeriğe göre hazırlanmış olan ve konuşma, dinleme ve okuma alanlarına daha çok odaklanan yoğun İngilizce programı ile İngilizceyi kullanım yeteneklerinizi kısa zamanda etkili bir biçimde geliştirebilirsiniz

   

  9 Ayrı Seviyede, İhtiyaçlarınıza Göre Dizayn Edilmiş İngilizce Eğitimi 
  FLS International’ın 9 ayrı düzeyde sunduğu İngilizce programları yeni başlayanların da,  üniversite veya yüksek lisans programına geçiş için hazırlanan öğrencilerin de ihtiyacını karşılayabilecek niteliktedir. Her öğrencinin genel olarak aldığı Temel İngilizce programının üzerine alınabilecek seçmeli dersler (Yoğun İngilizce Programı’na dahildir) sayesinde öğrenciler kendi odaklanmak istedikleri alanlara yönelebilirler. Buna ek olarak FLS öğrencileri, English Everwhere ve Language Extension Day gibi tamamen özelleşmiş öğrenim araçlarından ve yöntemlerinden de yararlanabilmektedirler.

   

  Üniversite kampüslerinde eğitim 
  FLS International merkezleri, Amerika’nın en popüler şehirlerinde ve çoğunlukla üniversite kampuslarında konumlanmışlardır. Modern olanaklarla donatılmış olan merkezlerin her birinden ilgili bölgenin kültür ve gezi alanlarına kolaylıkla ulaşılabilinmektedir. İster Kaliforniya’nın güneşli ve sıcak ortamında, ister dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan ve bir kültür başkenti olan Boston’da olsun, FLS  sizi doğru eğitim ile buluşturabilecek bir merkezi mutlaka bulunmaktadır

   
  Niçin FLS International Amerika İngilizce Dil Okulları
  • Yüksek standartlarda İngilizce Eğitimi alma imkanı
  • İngilizce’yi ana diliniz gibi öğrenme kolaylığı
  • 6 yıllık İngilizce Eğitim tecrübesi
  • Kolej ve üniversitelere ücretsiz yerleştirme servisi
  • Profesyonel eğitim kadrosu
  • Şehir merkezindeki okullar
  • Aktivite programları
  • Teknoloji donanımlı sınıflar
  • İnternet erişimi
  • Seviye belirleme sınavı

   

  FLS International İngilizce Dil Okulu Boston Commons Merkezi

  FLS dil okulunun en yeni merkezi olan Boston Commons, şehrin merkezinde ünlü parklara ve bahçelere çok yakın bir mesafededir. Tarihi Freedom Trail ve Beacon Hill’e yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. Hardvard Square, Fenway Park, Red Sox ve Newbury Street’e halk otobüsleriyle ulaşımınız yalnızca saniyelerinizi alır ve burada sınırsız cafe, restoran ve eğlence seçenekleri sizleri beklemektedir.

  FLS Boston, Boston’un  tam merkezinde konumlanmıştır ve  şehrin en güzel parkı olan Boston Commons'a da tam karşısında yer almaktadır. Ünlü Freedom Trail parkuru ve şehrin en lüks semtlerinden biri olan Beacon Hill FLS Boston’dan sadece dakikalar uzaklıktadır.  FLS Boston’un çevresi FLS öğrencilerinin hemen hergereksinimlerini karşılayabilecek özelliklere sahip mağaza ve restaurantlarla çevrilidir.

   

  Kültür Merkezleri ile Yemek ve Alışveriş Noktalarına Kolay Ulaşım 

  Boston’daki tüm metro ağının birleştiği ortak istasyonun tam çıkışında yer alması sebebi ile FLS Boston öğrencilere çok kolay bir ulaşım imkanı sağlayabilmektedir. Dünyaca ünlü Harvard Square'e, Boston Red Sox'a ev sahipliği yapan Fenway Park'a ve Boston'un en ünlü caddesi Newbury Street'e ulaşmak çok kolaydır. Olağanüstü güzel sahillere sahip Gloucester'a ve mükemmel doğal ortamı ile ünlü New Hampshire ve Vermont'a varmak yalnızca 1 saat sürmekte; New York'u ziyaret etmek ise yine FLS Boston’dan yalnızca 2 metro durağı uzaklıktaki istasyondan kalkan otobüsler ile 4 saatlik kısa ve zevkli bir seyehat sonrasında gerçeklenebilmektedir.

   

  Dünyaca Ünlü Kolej ve Üniversite Programları 

  Boston, Harvard Üniversitesi, MIT, Boston College ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmakta ve yine dünyanın en seçkin öğrenci grubunu bünyesinde barındırmaktadır.  Boston şehrinin bu ortamında, siz de kariyerinize artılar eklemek için güçlü bir motivasyon hissedeceksiniz. Bunlara ek olarak Amerika'nın kültür başkentlerinden biri olan Boston’da Museum of Fine Arts ve President John F. Kennedy Library ve Museum gibi en  seçkin müzeler, Faneuil Hall ve Quincy Market gibi Boston’a  kimlik kazandıran kültür noktaları da sizleri bekliyor olacaktır.

   

  FLS INTERNATIONAL BOSTON COMMONS İNGİLİZCE DİL OKULU PROGRAMLARI
   
  ► FLS Boston Genel / Yoğun İngilizce
  Haftalık Ders Sayısı  20, 30
  Seviye  Başlangıç - İleri
  Program süresi  1 – 52 Hafta
  En düşük katılım yaşı  15
  Sınıf Mevcudu  En fazla 15 kişi
  Başlangıç tarihi Her hafta
   
  • Başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar toplam 9 ayrı düzey.
  • Öğretmenlerin öğrencilerle  birebir ilgilenebilmesini sağlayan 15 kişiden daha az sayıda öğrencili sınıflar.
  • 4 temel unsuru -Okuma, yazma, dinleme, konuşma -eksiksiz ve etkili biçimde işleyen Temel Sınıf.
  • Öğrencilere telaffuz kliniği, konuşma kulübü, bilgisayarlı ders, etüd sınıfı vb seçenekler sunan akademik grup çalışma dersi.
  • Öğrencilerin konakladıkları aileleri, öğrencileri gezilere götüren rehberleri ve FLS merkez çalışanlarını eğitimin aktif birer parçası yapan; Hot Sheets olarak adlandırılan bilgi görselleri ile her düzey sınıfın her haftası için farklı olarak uygulanan sadece FLS International'a özgü English Everywhere Programı.
  • Language Extension Day (LED) kavramı içerisinde her dönem başında bir gün, öğrencilerin farklı ortam ve koşullarda da dillerini geliştirebilmelerine imkan sunulması.
  • Öğrencilerin anlama becerilerini arttırıcı ve Amerikan kültürü hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayıcı, ders kitabına ek olarak sunulan okuma kitapları (Üst-Başlangıç ve daha ileri düzeylerde uygulanır).
  • Her hafta bir deneme sınavı ve her 4 haftada bir kapsamlı  öğrenci gelişim raporu.
  • Citrus College, Marymount College, Lock Haven Universitesi ve Tennessee Tech Üniversitesi’nde okulun kendi bünyesinde sunulan kütüphane, bilgisayar odası, spor tesisleri vb. erişim imkanı.
  • Ücretsiz ya da cazip fiyatlı gezi ve etkinliklere katılım imkanı.
  • Başarıyla tamamlanan her düzey sonrası Mezuniyet Sertifikası.
  • İlgili FLS düzeyinin tamamlanması sonrasında, mevcut denklik anlaşmalarıyla TOEFL sınavına girmeden üniversite ve kolejlere geçiş sağlanması.
  • 8 hf ve daha uzun süreli FLS programlarını tamamlayan öğrencilere ÜCRETSİZ Üniversite Yerleştirme Servisi
  • Kişiye özel akademik danışmanlık
   
   
  ► FLS Boston TOEFL Hazırlık Programı

  Uluslararası öğrenciler, eğitim almayı hedefledikleri kolej veya üniversiteye yapacakları başvuru öncesi pek çok hazırlık sürecinden geçmek durumunda olup, lisan yeterliliği göstermek ve lisan sınavlarından yüksek not alabilmek bu hazırlığın en önemli kısmını oluşturmaktadır. FLS TOEFL Hazırlık Programı, öğrencilerini Amerikan eğitim kurumları arasında en yaygın olarak kabul gören TOEFL sınavına, olabilecek en iyi şekilde hazırlamak için özel olarak tasarlanmıştır.
  Yoğun sınav hazırlık programının tamamı sınıfta eğitmen eşliğinde olmak üzere FLS öğrencilerine haftada 36 ders sunar. Bunlardan 18'i okuma, yazma, dinleme ve konuşma entegrasyonlu temel ders, 12'si TOEFL spesifik hazırlık dersi ve 6'sı lisan pratiği geliştirmeye yönelik Akademik Grup çalışma dersi olarak işlenmektedir.

  Öğrenciler program bünyesinde uzman eğitmenler eşliğinde aldıkları TOEFL'a yönelik okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitiminin yanı sıra, düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile de hem güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkararak ilgili doğrultuda spesifik çalışma yapma olanağına hem de sınav sistemine ve soru tiplerine alışkanlık kazanma şansına sahip olurlar.

  Öğrencilerin TOEFL Hazırlık Programı'na geçiş yapabilmeleri için FLS Seviye 5 ve üzeri olmaları gerekmektedir

   
  ► FLS Boston GMAT Hazırlık Programı

  Dünya çapında yöneticilik eğitimi veren binlerce eğitim kurumu tarafından kabul gören GMAT sınavına, FLS GMAT Hazırlık programı ile hazırlanın. Hedefleri, iş dünyasına yönelik bir yüksek lisans olan programı okumak olan öğrenciler için özel olarak dizayn edilmiş bu programı tamamlayıp, okul kabulünüzün olmazsa olmazı olan GMAT sınav skorunu gururla program başvurunuza ekleyebileceksiniz.

  GMAT, kariyerlerine bir yöneticilik programı eklemek isteyen öğrencilerin, bu zorlayıcı müfredata hazır olup olmadıklarını test edebilmek amacı ile, yöneticilik programı sunan eğitim kurumları tarafından oluşturulmuş bir sınavdır. FLS Boston Commons ve FLS Tennessee Tech Universitesi merkezlerinde sunulan GMAT Hazırlık Programımız, sizleri uzman eğitmenler eşliğinde ve gerçek GMAT soru ve materyalleri kullanarak bu mücadeleye hazır hale getirmek için tasarlanmıştır.
  Tennessee Tech Universitesi, son 8 senedir üstüste Güney'in En İyi Üniversiteleri listesine adını yazdırma başarısını göstermiş, 10.000 den fazla öğrenciye hizmet vermekte olan, mükemmel tesislere sahip bir eğitim ve öğrenim kurumudur. Amerika'nın eğitim üssü ve New England bölgesinin iş merkezi olarak nitelendirilen Boston'da, şehrin tam kalbinde konuşlanmış olan Boston Commons merkezimiz ise, öğrencilerine özellikle lokasyonun beraberinde getirdiği pek çok ulaşım ve erişilebilirlik avantajı sağlamaktadır.

  Yoğun sınav hazırlık programının tamamı sınıfta eğitmen eşliğinde olmak üzere FLS öğrencilerine haftada 36 ders sunar. Bunlardan 18'i okuma, yazma, dinleme ve konuşma entegrasyonlu temel ders, 12'si GMAT spesifik hazırlık dersi ve 6'sı lisan pratiği geliştirmeye yönelik Akademik Grup çalışma dersi olarak işlenmektedir.

  Öğrenciler program bünyesinde uzman eğitmenler eşliğinde aldıkları GMAT'a yönelik sözel ve sayısal eğitimin yanı sıra, düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile de hem güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkararak ilgili doğrultuda spesifik çalışma yapma olanağına hem de sınav sistemine ve soru tiplerine alışkanlık kazanma şansına sahip olurlar.

  Öğrencilerimizin GMAT Hazırlık Programı'na geçiş yapabilmeleri için FLS Seviye 7 ve üzeri olmaları gerekmektedir.

   
   
  ► FLS Boston GRE Hazırlık Programı

  Dünya çapında özellikle özellikle temel bilimler alanında yüksek lisans programı sunan binlerce eğitim kurumu tarafından kabul gören GRE sınavına, FLS GRE Hazırlık programı ile hazırlanın. Kariyerlerine güçlü bir uzmanlık programı ile devam etmek isteyen öğrenciler için özel olarak dizayn edilmiş bu programımızı tamamlayıp, okul kabulünüzün olmazsa olmazı olan GRE sınav skorunu gururla program başvurunuza ekleyebileceksiniz.

  ETS'nin (Educational Testing Service) Ağustos 2011 itibari ile formatını yenileyerek uygulamaya koyduğu GRE sınavına, son 8 senedir üstüste Güney'in En İyi Üniversiteleri listesine adını yazdırma başarısını göstermiş, 10.000 den fazla öğrenciye hizmet vermekte olan, mükemmel tesislere sahip bir eğitim ve öğrenim kurumu olan Tennesee Tech Üniversitesi'nde hazırlanın.

  Yoğun sınav hazırlık programının tamamı sınıfta eğitmen eşliğinde olmak üzere FLS öğrencilerine haftada 36 ders sunar. Bunlardan 18'i okuma, yazma, dinleme ve konuşma entegrasyonlu temel ders, 12'si GRE spesifik hazırlık dersi ve 6'sı lisan pratiği geliştirmeye yönelik Akademik Grup çalışma dersi olarak işlenmektedir.

  Öğrenciler program bünyesinde uzman eğitmenler eşliğinde aldıkları GRE'ye yönelik sözel ve sayısal eğitimin yanı sıra, düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile de hem güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkararak ilgili doğrultuda spesifik çalışma yapma olanağına hem de sınav sistemine ve soru tiplerine alışkanlık kazanma şansına sahip olurlar.

  Öğrencilerin GRE Hazırlık Programı'na geçiş yapabilmeleri için FLS Seviye 7 ve üzeri olmaları gerekmektedir.

   
  ► FLS  Boston SAT Hazırlık Programı

  Amerikan kolej ve üniversitelerinin 4 senelik programlarına giriş için gerekli görülen ve en yaygın biçimde geçerliliği bulunan SAT sınavına, her sene, Amerikanın dört bir yanından öğrenciler hazırlanmakta ve özellikle ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin yarışmada öne geçebilmeleri için, çok iyi bir hazırlık dönemi geçirip skorlarını normalin üzerine taşımaları gerekmektedir. 

  SAT sınavı, öğrencilerin Amerikan lise sisteminde öğrendikleri bilgileri test etmek maksadı ile oluşturulmuş bir test olduğundan, bu yolda hazırlanan uluslararası öğrencilerimiz, bu sistem farklılığını çok iyi bilen ve doğru methodlar ile tam gerekli hazırlığı sunabilme kapasitesine sahip bir program olan FLS SAT Hazırlık Programı ile hedeflerindeki skora ve dolayısıyla eğitime ulaşabileceklerdir. 

  Amerika'nın eğitim üssü ve New England bölgesinin iş merkezi olarak nitelendirilen Boston'da, şehrin tam kalbinde konuşlanmış olan Boston Commons merkezimizde sunulan programımız, öğrencilerine özellikle lokasyonun beraberinde getirdiği pek çok ulaşım avantajının yanı sıra Harvard Universitesi, MIT, University of Massachusetts, Berklee College of Music gibi dünyaca ünlü kurumlara erişilebilirliği ile ön plana çıkmaktadır.
  Yoğun sınav hazırlık programımız tamamı sınıfta eğitmen eşliğinde olmak üzere öğrencilerine haftada 36 ders sunar. Bunlardan 18'i okuma, yazma, dinleme ve konuşma entegrasyonlu temel ders, 12'si SAT spesifik hazırlık dersi ve 6'sı lisan pratiği geliştirmeye yönelik Akademik Grup çalışma dersi olarak işlenmektedir. 

  Öğrenciler program bünyesinde uzman eğitmenler eşliğinde aldıkları SAT'a yönelik sözel ve sayısal eğitimin yanı sıra, düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile de hem güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkararak ilgili doğrultuda spesifik çalışma yapma olanağına hem de sınav sistemine ve soru tiplerine alışkanlık kazanma şansına sahip olurlar.

  Öğrencilerin SAT Hazırlık Programı'na geçiş yapabilmeleri için FLS Seviye 7 ve üzeri olmaları gerekmektedir.

   

  ______________________________________________________________________________________________________

   

  FLS INTERNATIONAL İNGİLİZCE DİL OKULLARI

   

    FLS AMERIKA İNGİLİZCE DİL OKULLARI

   

   FLS International  Boston Amerika İngilizce Dil Okulu
   FLS International Las Vegas Amerika İngilizce Dil Okulu
   FLS International Cookeville Tennessee Amerika İngilizce Dil Okulu
   FLS International Citrus College Los Angeles Amerika İngilizce Dil Okulu
   FLS International Lock Haven Pennsylvania Amerika İngilizce Dil Okulu
   FLS International Orange County Los Angeles California Amerika İngilizce Dil Okulu

   

   

     

   

  Okul Foto Galeri

  Boston Hakkında

  Boston İçin İstatistiki Bilgiler

  Boston, New England Bölgesi'ndeki Massachusetts eyaletinin başkentidir. Hem kültürel hem de tarihsel geçmişi ile Amerika'nın önemli şehirlerinden birisidir. Boston şehrinin adı, bölgeye ilk yerleşen Puritan mezhebine bağlı İngilizler tarafından, İngiltere'deki Boston kasabasında da olduğu gibi St. Botolph's Town kelimesinin kısaltılmasıyla oluşmuştur. Şehirde İrlandalı ve İngilizlerin ağırlığı göze çarpsa da her ülkeden insanı bir arada görmek mümkündür.

  İlçe: Suffolk County 

  Nüfus: 589,141 (2000)

  Yüzölçümü: 232,1 kilometrekare   

  Havaalanı: Logan Uluslararası Havaalanı, Beverly Municipal Havaalanı, Norwood Memorial Havaalanı, Manchester-Boston Havalanı.

  Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı: -6 ºC

  Yaz aylarında ortalama hava sıcaklığı: 27 ºC

   

  Boston'un Tarihi

  Boston, ABD'nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinir. 17. yüzyıl başlarında Amerika'nın yerlileri tarafından kurulmuştur. Amerika'nın Avrupa'dan ilk göçmen alan bölgelerinden biridir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenler'di ve şehre İngiltere'nin Boston şehrinin ismini verdiler. 19. yüzyıl başlarında şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler oldu. Bu dönemde Boston'a gelen göçmenlerin çoğu İtalya ve İrlanda asıllıydı. Şehirde Protestanlık yerine Katolik mezhebi ağırlık kazanmaya başladı. Şu anda Boston Amerika'da İrlandalıların en etkin olduğu şehir olarak bilinir.

  Boston'un Nüfusu

  İç nüfusu sadece 580.000 civarında olmakla beraber, Boston Metropolitan Bölgesi 6 milyona yaklaşan nüfusuyla ABD'nin 10 büyük nüfus merkezlerinden birisidir. Nüfusunun %55'i beyaz ırktan,%25'i de zenci ırktan oluşur.

  Boston'un Önemi

  Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.I.T., Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar. Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Massachusetts Genel Hastanesi, Boston Çocuk Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü, ve Harvard Tıp Fakültesi bütün dünyadan hastaların tedavi amacıyla geldikleri ünlü tıp merkezleridir. Ayrıca şehir Fidelity Investments, Putnam Investments ve Wellington Management gibi dünyaca ünlü yatırım fonlarının merkezlerini barındırmaktadır.

  Duck Tours

  Boston'ı gezmek için belki de en iyi yol "Duck Tour"dur.Hem karada hem de suda giden bu araçlar bir buçuk saatlik keyifli bir şehir turu sunmaktadır. 15$-21$ arası bir ücret karşılığı tüm şehri rehberler eşliğinde gezebilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Okul Video Galeri

  Amerika Hakkında

  Okul Nerede ?