Kings Education Boston Amerika İngilizce Dil Okulu - Amerika - Boston

KINGS EDUCATION İngilizce Dil Okulu

Köklü geçmişi ve uzman eğitim kadrosuyla Kings, yüksek kaliteli bir uluslararası eğitim grubu olarak öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir. Birçok kaliteli ve seçkin okul ile ortaklığı bulunmaktadır.

Kings USA

Boston, Los Angeles, New York

Kings İngiltere

Bournemouth, Brighton, London, Oxford

 

Kings Amerika Boston Dil Okulu

Boston Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin en eski şehirlerinden biri kabul edilen Boston, güçlü bir tarihi geçmişi içinde barındırır. Şehir, ekonomi ve kültür alanlarında da önemli bir yere sahiptir. Bölge eğitim ve kültür seviyesi olarak da oldukça gelişmiştir. Boston bünyesinde çok sayıda üniversite bulunmaktadır.

Boston’ın en özel bölgelerinden birinde yer alan dil okulu, Beacon Caddesi’nde, Beacon Hill’in tarihi bölgesinde yer almaktadır. Downtown Boston’daki birçok simge yapıya yürüme mesafesindedir. 2012 yılında kampüs büyük bir modernizasyon geçirmiştir. Okul, 60 akre alan üzerine kurulmuştur. Öğrencilerin faydalanabileceği birçok imkan bulunmaktadır.

  • İyi donanımlı, geniş sınıflar
  • Etkileşimli yazı tahtaları
  • Kütüphane
  • Ücretsiz wifi
  • Tesis içi kafeterya
  • Spor salonu

 

Kings Boston’da düzenlenen programlar

  • Genel İngilizce

Haftalık Ders Adedi

 

1 Ders Süresi

60 dakika

Kurs Süresi

2-52 hafta

Dil Düzeyi

Az-İleri

Başlangıç Tarihleri

Her hafta

Ort. Sınıf Mevcudu

14

Min. Katılım Yaşı

16

 

  • Cambridge Sınav Hazırlık
  • TOEFL Hazırlık
  • İngilizce Plus Film

Okul Foto Galeri

Boston Hakkında

Boston İçin İstatistiki Bilgiler

Boston, New England Bölgesi'ndeki Massachusetts eyaletinin başkentidir. Hem kültürel hem de tarihsel geçmişi ile Amerika'nın önemli şehirlerinden birisidir. Boston şehrinin adı, bölgeye ilk yerleşen Puritan mezhebine bağlı İngilizler tarafından, İngiltere'deki Boston kasabasında da olduğu gibi St. Botolph's Town kelimesinin kısaltılmasıyla oluşmuştur. Şehirde İrlandalı ve İngilizlerin ağırlığı göze çarpsa da her ülkeden insanı bir arada görmek mümkündür.

İlçe: Suffolk County 

Nüfus: 589,141 (2000)

Yüzölçümü: 232,1 kilometrekare   

Havaalanı: Logan Uluslararası Havaalanı, Beverly Municipal Havaalanı, Norwood Memorial Havaalanı, Manchester-Boston Havalanı.

Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı: -6 ºC

Yaz aylarında ortalama hava sıcaklığı: 27 ºC

 

Boston'un Tarihi

Boston, ABD'nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinir. 17. yüzyıl başlarında Amerika'nın yerlileri tarafından kurulmuştur. Amerika'nın Avrupa'dan ilk göçmen alan bölgelerinden biridir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenler'di ve şehre İngiltere'nin Boston şehrinin ismini verdiler. 19. yüzyıl başlarında şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler oldu. Bu dönemde Boston'a gelen göçmenlerin çoğu İtalya ve İrlanda asıllıydı. Şehirde Protestanlık yerine Katolik mezhebi ağırlık kazanmaya başladı. Şu anda Boston Amerika'da İrlandalıların en etkin olduğu şehir olarak bilinir.

Boston'un Nüfusu

İç nüfusu sadece 580.000 civarında olmakla beraber, Boston Metropolitan Bölgesi 6 milyona yaklaşan nüfusuyla ABD'nin 10 büyük nüfus merkezlerinden birisidir. Nüfusunun %55'i beyaz ırktan,%25'i de zenci ırktan oluşur.

Boston'un Önemi

Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.I.T., Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar. Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Massachusetts Genel Hastanesi, Boston Çocuk Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü, ve Harvard Tıp Fakültesi bütün dünyadan hastaların tedavi amacıyla geldikleri ünlü tıp merkezleridir. Ayrıca şehir Fidelity Investments, Putnam Investments ve Wellington Management gibi dünyaca ünlü yatırım fonlarının merkezlerini barındırmaktadır.

Duck Tours

Boston'ı gezmek için belki de en iyi yol "Duck Tour"dur.Hem karada hem de suda giden bu araçlar bir buçuk saatlik keyifli bir şehir turu sunmaktadır. 15$-21$ arası bir ücret karşılığı tüm şehri rehberler eşliğinde gezebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul Video Galeri

Amerika Hakkında

Okul Nerede ?