Oxford House College Amerika Boston İngilizce Dil Okulu-OHC - Amerika - Boston

 • OKUL FİYAT LİSTESİ
 • OKUL KAMPANYA
 • Oxford House College İngilizce Dil Okulu

  1974 yılından beri hizmet vermeye devam eden Oxford House College, o günden beri dünyanın en büyük ve en saygın dil kurslarından biri haline gelmiştir. Siz eğitim alırken şehrin sunduğu her şeyi özümsemeniz için size en iyi şansı vermek için merkezi bir konuma sahiptir. Her yıl, 7.000'den fazla yerel ve uluslararası öğrenci OHC'ye İngilizce becerilerini, eğitimlerini ve kariyer beklentilerini geliştirmek için gelmektedir. OHC, birçok seçkin ve kaliteli okul ile ortaklık içindedir. Yenilikçi, deneyim odaklı bir eğitim anlayışını benimsemektedir. 5 farklı ülkede 3 ayrı kıtada merkezleri olduğundan 7/24 iletişim sağlamak mümkündür.

   

  OHC İngiltere    

  London( Oxford Street), London( Richmond), Stratford- Upon- Avon

  OHC Kanada      

  Toronto, Vancouver, Calgary

  OHC İrlanda       

  Dublin

  OHC Avustralya


   Sydney, Melbourne, Brisbane, Gold Coast, Cairns

   

  OHC USA           

  New York, Boston, Miami

   

  Oxford House College Boston İngilizce Dil Okulu

  Amerika'da eğitimin başkenti olarak bilinen Boston'da; Harvard, MIT ve Boston Üniversitesi gibi okulların katmış olduğu kültür zenginliği ve eğitim seviyesinin yarattığı güven ve huzur ortamındaki atmosfer ile İngilizce eğitim almanız ve bunun etkisiyle daha hızlı ilerleme göstermenize katkı sağlayacaktır.

  OHC Boston, Boston'un en popüler turistik yerlerinden biri olan Faneuil Hall Marketplace yakınında şehir merkezinde yer almaktadır. Burada harika bir İngilizce öğretimi alırken aynı zamanda sosyal etkinliklere katılabilirsiniz. Şık bir sofistike ve ünlü New England cazibesinin bir karışımı ile inanılmaz derecede canlı bir şehirde yaşayacaksınız. Boston'daki konumun her ayrıntısı, etkileyici, eğlence dolu bir akademik ve seyahat deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Merkezi konumdan kendini işine adamış ve yüksek nitelikli öğretmenlere kadar unutulmaz bir eğitim sizi beklemektedir. OHC Boston, yakın zamanda yenilenmiş South Market Building'deki tarihi Faneuil Hall Marketplace'de yer almaktadır. Okul, tüm ana metro hatlarına ve birkaç otobüs durağına yakın ve havaalanına sadece 15 dakika uzaklıktadır.

  • Geniş ve modern sınıflar
  • Öğrenci salonu
  • Bilgisayar alanı
  • Mutfak alanın
  • Ücretsiz wifi

   

  Neden Oxford House College Boston?

  • Okul, limana 5 dakika yürüme mesafesinde, metro ve banliyö tren istasyonlarına yakın konumlanmıstır.
  • Okul, tarihi 18. Yüzyıla kadar uzanan, sıcak bir ortam sunan tuğla bir binada yer almaktadır.
  • Özgürlük Yolu, Fenway Parkı, Harvard Üniversitesi, Boston Common, New England Akvaryumu ve Halk BahçesI gibi şehrin simgelerini gezebilirsiniz.

   

  Oxford House College Boston’da  düzenlenen programlar

  • Genel İngilizce Programları

  Haftalık Ders Adedi

   

  1 Ders Süresi

   

  Kurs Süresi

  2-52 hafta

  Dil Düzeyi

  Az-İleri

  Başlangıç Tarihleri

  Her hafta

  Ort. Sınıf Mevcudu

  15

  Min. Katılım Yaşı

  16

  • Genel ingilizce
  • Yönetici İngilizcesi
  • Yoğun TOEFL Hazırlığı
  • 1'e 1 İngilizce

   

  Okul Foto Galeri

  Boston Hakkında

  Boston İçin İstatistiki Bilgiler

  Boston, New England Bölgesi'ndeki Massachusetts eyaletinin başkentidir. Hem kültürel hem de tarihsel geçmişi ile Amerika'nın önemli şehirlerinden birisidir. Boston şehrinin adı, bölgeye ilk yerleşen Puritan mezhebine bağlı İngilizler tarafından, İngiltere'deki Boston kasabasında da olduğu gibi St. Botolph's Town kelimesinin kısaltılmasıyla oluşmuştur. Şehirde İrlandalı ve İngilizlerin ağırlığı göze çarpsa da her ülkeden insanı bir arada görmek mümkündür.

  İlçe: Suffolk County 

  Nüfus: 589,141 (2000)

  Yüzölçümü: 232,1 kilometrekare   

  Havaalanı: Logan Uluslararası Havaalanı, Beverly Municipal Havaalanı, Norwood Memorial Havaalanı, Manchester-Boston Havalanı.

  Kış aylarında ortalama hava sıcaklığı: -6 ºC

  Yaz aylarında ortalama hava sıcaklığı: 27 ºC

   

  Boston'un Tarihi

  Boston, ABD'nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinir. 17. yüzyıl başlarında Amerika'nın yerlileri tarafından kurulmuştur. Amerika'nın Avrupa'dan ilk göçmen alan bölgelerinden biridir. Boston bölgesine ilk yerleşenlerin çoğu İngiliz asıllı Anglikan ve Püritenler'di ve şehre İngiltere'nin Boston şehrinin ismini verdiler. 19. yüzyıl başlarında şehrin nüfus yapısında köklü değişiklikler oldu. Bu dönemde Boston'a gelen göçmenlerin çoğu İtalya ve İrlanda asıllıydı. Şehirde Protestanlık yerine Katolik mezhebi ağırlık kazanmaya başladı. Şu anda Boston Amerika'da İrlandalıların en etkin olduğu şehir olarak bilinir.

  Boston'un Nüfusu

  İç nüfusu sadece 580.000 civarında olmakla beraber, Boston Metropolitan Bölgesi 6 milyona yaklaşan nüfusuyla ABD'nin 10 büyük nüfus merkezlerinden birisidir. Nüfusunun %55'i beyaz ırktan,%25'i de zenci ırktan oluşur.

  Boston'un Önemi

  Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezidir. M.I.T., Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları Boston ve civarında yer alırlar. Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Massachusetts Genel Hastanesi, Boston Çocuk Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü, ve Harvard Tıp Fakültesi bütün dünyadan hastaların tedavi amacıyla geldikleri ünlü tıp merkezleridir. Ayrıca şehir Fidelity Investments, Putnam Investments ve Wellington Management gibi dünyaca ünlü yatırım fonlarının merkezlerini barındırmaktadır.

  Duck Tours

  Boston'ı gezmek için belki de en iyi yol "Duck Tour"dur.Hem karada hem de suda giden bu araçlar bir buçuk saatlik keyifli bir şehir turu sunmaktadır. 15$-21$ arası bir ücret karşılığı tüm şehri rehberler eşliğinde gezebilirsiniz.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Okul Video Galeri

  Amerika Hakkında

  Okul Nerede ?