Avustralya’da İngilizce dil Okulları Genel Bilgiler

Avustralya İngilizce

Bir lisanın öğrenileceği en uygun yer hiç şüphesiz doğal olarak konuşulduğu ülkedir. Bu ülkeler 24 saat eğitim göreceğiniz bir 'yabancı dil laboratuvarı' olacaktır. Dil okullarındaki dersler eğitiminizin sadece bir bölümünü oluşturmaktadır. Okulların düzenledikleri etkinlikler, geziler, yanında kalacağınız aile ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz sizi tam bir "lisan atmosferinde" yaşatacaktır.

Avustralya'da İngilizce Dil Eğitim Süresi Nedir?

Avustalya'da İngilizce kursları yıl boyunca kesintisiz sürmektedir. Eğitim süresinin belirlenmesi ulaşmak istediğiniz seviyeye, ayırabileceğiniz zamana ve şüphesiz bütçenize bağlı olarak tamamen size bağlıdır. 2 haftadan başlayarak 1 yıla kadar istediğiniz süreyi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte kimi okullarda (özellikle üniversiteler tarafından düzenlenen programlarda) kurslar belirli dönemlerde düzenlenebilmektedir.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarında başlangıç tarihleri nelerdir?

Avustralya'da İngilizce Dilokullarında başlangıç tarihleri son derece esnektir. Okullara genel olarak yılın herhangi bir haftasında başlayabilmek mümkündür. Bununla beraber bazı okul ve kurslarda belirli dönemlerde kurslara başlanabilmektedir.

Avustralya'da İngilizce Dil Kurslarına başlayabilmek için hangi düzeyde olmalıyım?


Avustralya'daki İngilizce Dil kurslarına seviyeniz ne olursa olsun başvurabilirsiniz. Okulun ilk günü yapılacak seviye belirleme sınavı sonucuna göre uygun bir kura yerleştirilecek, kendi seviyenizdeki diğer öğrencilerle birlikte eğitim alacaksınız. Bununla birlikte yurtdışındaki lisan eğitiminizden en verimli faydalanabilmek için hiç bilmeden gitmek yerine seviyenizin en az Elementary (az) düzeyinde olmasını öneriyoruz.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarında Haftalık ders sayısı nedir?

Avustralya'da İngilizce eğitimi amaçlı vize alabilmek için haftada en az 24 ders yoğunluğa sahip bir kursa kayıt yaptırmalısınız.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarında Katılım yaşı nedir?

Avustralya'da Yıl boyu devam eden İngilizce Dil kurslarına başvurabilmek için alt yaş 16'dır. Bazı okullar 18 yaş altını kabul etmiyorlar. Ticari İngilizce programlarında alt yaş sınırı 21'e kadar çıkabilmektedir. Yaz döneminde ise bazı okullar yetişkinlere yönelik kurslarda yaş sınırını 14'e kadar indirebiliyorlar. Öğrenmenin yaşı olmadığına göre üst yaş sınırı yok.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarına Ne Zaman Başvurmalıyım?

Avustralya'daki İngilizce dil okulları olduğunda 6-8 hafta önce başvuru yapmanız önerilmektedir. Farklı programlar için çok daha önceden başvuru yapılması gerekebilir. Unutmayın ki ne kadar önce başvurursanız işlemler o kadar pürüzsüz yürüyecek, vize işlemlerinde olabilecek herhangi bir gecikmeden dolayı zor durumlarda kalınmayacaktır. Erken başvuruda bulunmanızın bir diğer avantajı da konaklama konusundaki taleplerinizin yerine getirilebilmesi için okula yeterli zaman sağlamasıdır.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarında Kaç kişilik sınıflarda eğitim göreceğim?

Her ne kadar sınıf mevcutlarındaki üst sınır 14/15 ise de bir çok okulda 10-12 kişilik sınıflarda ders verilmektedir. Özellikle kış aylarında sınıf mevcutları daha düşük olma eğilimindedir. Avustralya'daki Kimi İngilizce Dil okullar sınıf mevcutlarını 5 öğrenci ile sınırlayabilmektedir. Sınırlı zamana sahip iş adamları ve yöneticilere yönelik bire bir özel ders programları da bulunuyor.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarında Kurs sonunda sertifika alacak mıyım?

Kurs türü ve süresi ne olursa okula düzenli devam eden öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır. Öte yandan İngilizce seviyenizi ölçmeye yönelik, uluslararası geçerliliğe sahip sınavlarına da girmeniz özellikle teşvik edilmektedir.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarında ilk gün ne olacak?

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarının hepsinde ilk gün seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Sınav sonucuna göre öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilmektedir. İlk gün öğrencilere şehri tanıtan genel bilgiler, haritalar, kimlik kartı, çeşitli pratik bilgiler ve kurs malzemelerini içeren öğrenci dosyaları verilmektedir.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullardaki olanaklar, tesisler nelerdir?

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarının sağladıkları olanaklar ve tesisler okuldan okula büyük değişiklik gösterebilmektedir. Önemli bir kısmında öğrencilerin yararlanabilecekleri multimedya bilgisayar merkezi, kütüphane, dil laboratuvarı, kafeterya vb. bulunmaktadır. Üniversite ya da kolejlerin dil okullarına devam eden öğrenciler kampus olanaklarından da yararlanabilmektedir.

Avustralya'da İngilizce Dil Okulları sosyal Etkinlikler - Geziler düzenlenecek mi?

Avustralya'da İngilizce Dil Okulları sınıf içi eğitim programlarına ek olarak hafta boyunca çeşitli sosyal ve sportif etkinlikler, hafta sonları çeşitli geziler düzenlemektedirler. Bu etkinliklerin bazıları için maliyet bedelleri talep edilmektedir. Etkinliklere katılıp katılmamak tamamen öğrencinin tercihine bağlıdır.

Havaalanında karşılanacak mıyım?

Hemen hemen Avustralya'da İngilizce Dil Okullarının tümü havaalanında karşılama hizmeti vermektedir. Ülke'ye varışınızda okulunuz ismi yazılı bir tabela ile sizi görevli karşılayacak ve konaklayacağınız aileye götürecektir. Lisanınız iyi düzeyde değilse yada yurtdışına ilk kez çıkıyorsanız havaalanında karşılama servisini tercih etmeniz tavsiye ediliyor.

Avustralya'da İngilizce Dil Okullardaki öğrenci yapısı nedir?

Avustralya'da İngilizce Dil Okullarının tamamında öğrenciler aynı amaç için dünyanın farklı ülkelerinden gelen diğer öğrencilerle birlikte eğitim almaktadır. Bu lisan öğrenimin yanısıra farklı ülkelerden arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri de tanımak için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Avustralya'daki İngilizce Dil Okulları onaylı mı?

Yurtdışında dil okulu seçerken bulunduğu ülkenin resmi makamları tarafından onaylı olup olmadığına, dil okullarının oluşturdukları ve birbirlerini denetleme işlevine sahip oldukları derneklere üye olup olmadıklarına dikkat etmelisiniz. Avustralya'da temsil ettiğimiz tüm okullar Avustralya resmi makamları tarafından onaylıdır.