Ability Sidney Avustralya İngilizce Dil Okulu - Avustralya - SIDNEY

 • OKUL FİYAT LİSTESİ
 • OKUL KAMPANYA
 • Okul Hakkında

  ABILITY EDUCATION AVUSTRALYA İNGİLİZCE DİL OKULLARI

  Kökeni 1996 yılına dayanan Ability Education Dil Okulu, coşkulu, enerjik kadrosuyla öğrencilerine rahat ve eğlenceli bir atmosfer sunar. Ability, Avustralya’daki en arkadaş canlısı okullardan biri olarak bilinmektedir. Öğretmenlerin hepsi ana dili İngilizce olan, öğrencileriyle ilgili ve etkili eğitim veren kişilerdir. Kurslar, öğrencilerin elde edebilecekleri en yüksek başarıyı sağlama amaçlı dizayn edilmiştir. Sınıflar her ülkeden öğrencilerle güzelce karıştırılır. Yüksek kalitesi sayesinde Ability, English Australia ve Quality English’in ilk Avustralya üyesidir. Okulun Sydney ve Melbourne’de olmak üzere 2 şubesi vardır 
   

  Ability Education Avustralya İngilizce Dil Okulu Sidney Merkezi

  Ability Education’ın Sydney’de Hyde Park ve Central Station’da şubeleri bulunmaktadır. Dil kursuna başlayan öğrenciler oryantasyon için Central Station şubesine alınırlar. Central Station Kampüsü Sydney’in ana eğitim, kültürel ve eğlence alanında yer alır. Aynı zamanda bu kampüs birkaç üniversiteye ve kütüphanelerine çok yakındır. Paddy’s Market (Sydney’in en büyüklerinden biri) okuldan yalnızca 5 dakika uzaklıktadır. Hyde Park Kampüsü ise güzel, merkezi Hyde Park’a yalnızca birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Hyde Park bir çok tarihsel yapıya yakın, yoğun bir yerdir. Hyde Park’ın diğer bir yanında ise The Australian Natural History Museum ve spor merkezi vardır. Sydney’in renkli Oxford Street’i de Hyde Park’tan başlar. Tren ve metro istasyonu da okula yakındır. 4 milyon nüfusuyla Sydney Avustralya en büyük, en uzun ve en dinamik şehridir. Şehir doğal güzelliğiyle ünlüdür. Muhteşem bir limanı, sessiz, sakin plajları ve birçok park ve bahçeleri vardır. Canlı ve kozmopolit bir şehir olan Sydney, çok çeşitli eğlence ve açık hava faaliyetlerinin yanı sıra alışveriş olanakları, kaliteli restoranlar ve geziler sunuyor. Sydney’de çok iyi bir ulaşım sistemi mevcuttur. 
   

  ABILITY EDUCATION SYDNEY İNGİLİZCE DİL OKULU DÜZENLENEN PROGRAMLAR

  • Genel İngilizce Programı
  • Akademik İngilizce Programı
  • İş İngilizcesi Programı
  • Sınav Hazırlık Programları
  • Lise Hazırlık Programı 
   
   
  ♦ Ability SidneyGenel İngilizce Programı
  Haftalık Ders Sayısı  20 saat
  İngilizce düzeyi  Başlangıç - İleri
  Program süresi  2 – 52 Hafta
  Sınıf Mevcudu  En fazla 12 kişi
  Ders süresi  50 dk
  Başlangıç Tarihi Her hafta

  Ability Genel İngilizce programı Beginner’den Advanced’e tüm seviyelere açıktır. Eğlenceli bir ortamda, dinamik bir çevrede, öğrencilerin en iyi atmosferde öğrenim görmelerini sağlar. İngilizcenin 4 temel becerisi (okuma,yazma,dinleme,konuşma) üzerine kurulu olan programda haftada 20 saat ders görülmektedir ve temel beceri dersleri gramer dersleriyle desteklenmektedir. Her Pazartesi başlangıcın mümkün olduğu bu kurs öğrencinin ihtiyacına göre dilediği uzunlukta katılma şansı vardır.


  ♦ Ability Sidney Akademik İngilizce Programı
  Haftalık Ders Sayısı  24
  Seviye  Orta üstü- İleri
  Program süresi  10 hafta
  Sınıf Mevcudu  En fazla 12 kişi
  Ders süresi  50 dk
  Başlangıç tarihleri 30 Aralık3 Şubat, 10 Mart, 14 Nisan, 19 Mayıs, 
  23 Haziran,  28 Temmuz, 1 Eylül, 6 Ekim, 10 Kasım

  Ability College Akademik İngilizce Programı, üniversiteye veya uzman bir koleje girmeye hazırlanan öğrenciler için tasarlanmıştır ve program 10 hafta sürelidir. Programı başarıyla bitiren öğrenciler IELTS sınavı almaksızın okula bağlı üniversitelere giriş yapabilmektedirler. Haftada 24 ders saati vardır. Upper-Intermediate ve Advanced seviyesindeki öğrenciler katılabilirler.

   
  ♦ Ability Sidney IELTS Sınavı Hazırlık Kursu
  Haftalık Ders Sayısı  24
  İngilizce düzeyi  Orta - İleri
  Program süresi  12 hafta
  Sınıf Mevcudu  En fazla 12 kişi
  Ders süresi  50 dk
  Başlangıç Tarihi Her Hafta

  12 hafta süreli bu kurs IELTS sınavında başarılı olmak isteyen öğrenciler için sunulur. Bu sınav birçok Avustralya, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika kurumları ve profesyonel kurumlarca tanınmıştır.  Aynı zamanda İngilizceyi daha yoğun öğrenmek isteyenler için de idealdir. Katılım süresi öğrencinin isteğine göre belirlenebilir. Katılımcıların en az Upper Intermediate seviyesinde olmaları veya Ability Academic sınavını geçmiş olmaları gerekmektedir. Son 10 yılda Ability 500’den fazla öğrenciyi IELTS’e hazırlamıştır.

   
  ABILITY SIDNEY AVUSTRALYA KURS ÜCRETLERİ
    HAFTALIK
  DERS ADEDİ
  HAFTALIK ÜCRETLER
  Standart Fiyatlar Kampanyalı Fiyatlar
  Gündüz 20 + 3 Saat 340 AUD 230 AUD
  Akşam 20 + 3 Saat 300 AUD 210 AUD
   
  ABILITY EDUCATION SİDNEY KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

  Ability Education dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama imkanı sunmaktadır.

   
  ♦ Aile yanı konaklama: 

  Hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu öğle yemeğini de dahil eden bu konaklama tipi, Avustralya kültürünü öğrenmek ve dil pratiği yapmak için en iyi yoldur. Evler okula toplu taşıma araçlarıyla 30-40 dakika uzaklıktadırlar.

    Haftalık Ücret
  Aile Yanı Tek Kişilik Oda, Yarım Pansiyon 270 AUD
  Konaklama işlem Ücreti 230 AUD

   

  ♦ Yurtta Konaklama

  Ability bir dizi konaklama acentası ile çalışmaktadır. Bu seçeneklerden birisi AustralianStay’dir. Aşağıda örnek bilgileri bulabilirsiniz. Farklı konaklama seçenekleri için lütfen Eğitim Danışmanlarımızı arayınız.

   
  ♦ AUSTRALIANSTAY

  Okula 30 dakika uzaklıktadır. 

     

  Oda Türü Haftalık Ücret
  Tek Kişilik oda 210 AUD
  Tek kişilik banyolu oda 250 AUD
  Çift kişilik oda 170 AUD
  Çift kişilik banyolu oda 200 AUD
  3 kişilik oda 175 AUD
   
  ABILITY SİDNEY EK ÜCRETLER
  Kayıt Ücreti 200 AUD
  Havaalanı Karşılama 155 AUD

   

     

   

  Okul Foto Galeri

  SIDNEY Hakkında

  SİDNEY, AVUSTRALYA

  Sidney’i gezmek için en güzel mevsim sonbahar mevsimidir. Muhteşem deneyimleri ve en güzel zamanları Sidney'de bu mevsimde geçirebiliriz. Avustralya'nın sonbaharı Mart'ta başlar Mayısta sona erer. Yürüyüş turları yapabilir, Royal Botanik Bahçesi, Hyde Park, Chinatown'da gönlünüzce gezebilirsiniz.,

  Sidney Nüfusu: ort. 4.000.000

  SİDNEYİN KISA TARİHİ

  Yaklaşık 30.000 yıl önce Asya'dan adaya göç eden Aborjin adı verilen halkın bu medeniyetin temellerini attığı söylenmektedir. Avustralya adası 1770 senesinde İngiltere'ye bağlanmıi önceleri mahkumların ve ingiltere'de istenmeyenlerin gönderidiği bir yer iken 19. yüz yılın yarısında altın madenlerinin keşfiyle dünyanın değişik yörelerinden büyük göçler almıştır. Kolonilerin oluşumun ardından 1901 senesinden "Avustralya Milletler Topluluğu adını almıştır.

  Endüstrileşmeyle beraber 20. Yüzyıl boyunca sürekli gelişen Sidney, Avrupa'dan ve Asyadan göçlerle kozmopolit bir nüfus yapısına sahip olmuştur.

  NERELERİ GÖRMELİ

  Sydney Köprüsü:
  1932 yılında açılan Sidney Köprüsü, insan gözüyle yapılan döneminin en ihtişamlı mimarisine sahiptir. Köprünün yapımında 6 milyon adet çivi kullanılmış. 1149 metre uzunluğunda olan bu köprüyü görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. Denizden 134 metre yukarıdan Sidney’in  Fotoğraflarını çekmeyi istemez misiniz.

  Sydney Kulesi:
  Ziyaretçilere açık olan gözlem kısmı, yerden 250 m. yüksekliktedir. Bir alışveriş merkezinin üzerinde konumlanmıştır.

  Sydney LimanŞ:
  Şehrin en ünlü yerlerinden biridir ve tadını çıkartmanın birçok yolu vardır; bir yat gezisi yaparak limanı dolaşmak, yemek yerken manzaraya hayran kalmak veya feribotla suyun üstünden limanı seyre dalmak bunlardan sadece bazılarıdır.

  Darling Limanı:
  Sydney Eğlence Merkezi, Sydney Çin Bahçeleri, Tumbalong Parkı, Ulusal Deniz Müzesi ve Sydney Akvaryumu gibi çeşitli binaların bulunduğu alanın tümüne Darling Limanı deniyor. Sydney gezinizin en eğlenceli anlarını Sydney'in batısında bulunan Darling Limanı'nda yaşayabilirsiniz.

  Kayalar (The Rocks): 
  Eski şehir Merkezi olan bu bölge; şehrin en tarihi ve en eski bölgesidir Sidney Gözlemevi, haftasonu pazarı ve çeşitli sanat galerilerine evsahipliği yapmaktadır. Dar kaldırımlı sokakları ve tarihi binalarıyla ilginizi çekebilir. 

  Botanik Bahçeler: 
  Şehrin ve limanın manzarasını seyredebileceğiniz en güzel alanlardan biridir. Kıtanın ilk ekilip biçilen toprağının bulunduğu bu bahçelerde ayrıca camdan yapılmış piramit ev, gül bahçesi, duvarla çevrilmiş bir kaktüs ve doğuya özgü bir bahçe de ziyaret edilebilir.

  PLAJLAR 
  Sydney'de denize girmek için pek çok alternatif plaj bulabilir, güneşin ve denizin keyfinin yanı sıra su sporlarının da keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

  Bondi Plajı: 
  Sydney'de bulunan 100'e yakın plajdan en önemlilerinden birisidir. Sörf tutkunlarının önemli merkezlerinden olan Bondi Plajı, Noel tatillerinde dolup taşıyor... 2000 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nda voleybol maçlarının da düzenlendiği Bondi Plajı, olimpiyat sorasında muhteşem yerleşimi ile kendisini ispat etmiştir... Bu plaja gitmek isterseniz şehrin doğu kesimine doğru yol almanız gerekiyor.

  Balmoral Plajı:
  Okyanusta yüzmek... Güneşlenmek ve sörf yapmak... Bunların hepsinin yanında bir de piknik ve barbekü keyfini Avustralya'nın gözbebeği Sydney'de yaşamak... İşte hepsi Balmoral Plajı'nda sizi bekliyor.

  AVUSTRALYA MUTFAĞI

  Amerikan kültüründen ve mutfağından esinlenen bir yemek kültürü Avustralya Mutfağı'nda sizi karşılayacak. Uluslar arası mutfak alternatiflerini de tatmak mümkün. Londra Restoran Magazini tarafından seçilen dünyanın en güzel restoranından 2'si Sydney'de bulunuyor; Tetsuva ve Rockpool... Yerel mutfaktan denemenizi önereceğimiz tatlardan biri 'şalç dolması'dır. Tadına doyamayacağınız 'Haagen Daaz' adı verilen enfes dondurmayı Darling Limanın'da denemeden sakın Sydney'i terk etmeyin! 

  Avustralyalılar genellikle sosis, domates, domuz pastırması ve yanında özel ekmeklerden oluşan bir kahvaltıyla güne erken başlıyorlar. Öğle ve akşam yemekleri arasında ise çay ve kahve içiyorlar. Kahveye verdikleri önemin yanında Avustralya'da bira da önemli içecekler arasında yer alıyor.

  ALIŞVERİŞ

  Sydney alışveriş konusunda dünya standartlarının biraz üzerinde pahalılıktadır. Turistik bir bölge olması sebebiyle Türkiye'ye göre pahalı satılan eşyaları, Çin Mahallesi'nde kurulan pazarlardan daha ekonomik fiyatlara temin edebilirsiniz. Sydney'in en ünlü alışveriş merkezlerinden biri olan Strand Arcade'ye de uğramadan dönmeyin!

  EĞLENCE

  Gece hayatının hareketliliği sizi daha gece kulüplerinin kapısının önünden geçerken içine alacak... Sydney'de hiç bitmeyen gece hayatına birkaç gecenizi ayırın deriz. Çünkü farklı deneyimler ve tecrübeler sizi bekliyor! Bir gecede asla aynı mekanda takılıp kalmayın, uğrayacak o kadar çok yer, dans edecek o kadar çok pist ve dinlenecek birçok farklı tarzda müzik bulacaksınız... Özellikle Oxford Caddesi gece hayatının en eğlenceli geçtiği yerlerden biridir. Gecenize bir 'pub'da bağlayabilir, devamını cadde üzerindeki seçtiğiniz gece kulüplerinden birinde çılgınlar gibi dans ederek ya da sevdiğiniz müziğin tadını çıkartarak geçirebilirsiniz. 
  Vermemiz gereken küçük bir tavsiye; Sydney'de yeni açılan kulüpler her zaman dolup taşar. Sydney'in gece hayatına düşkün insanlarını öğrenmek istiyorsanız ve de yeni açılmış bir yere gitme şansınız varsa sakın kaçırmayın! Sydney'in eğlenceli doğasını işte o zaman anlayabilirsiniz.

  ŞEHİRİÇİ  ULAŞIM

  Havalimanından şehir merkezlerinde önemli noktalara servis yapılmaktadır. Havalimanından otelinize ya da kalacağınız yere gitmeniz için bir diğer seçenek de taksiler olabilir. 

  Sydney:
  Şehrin tüm kısımlarına ulaşımı mümkün kılan tren, otobüs ve feribot ağlarıyla kaplıdır. Bu yüzden ulaşım konusunda hiçbir zorluk yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Şehirde ulaşmak istediğiniz yere en hızlı olarak metroyla ulaşabilirsiniz. 

  Feribot: 
  Yerli halkın genelde işe gidiş-dönüş amacıyla kullandıkları bu ulaşım aracı, size çok zevkli bir gezi sunabilir. Haftanın 7 günü hizmet veren feribotlar Paramatta Nehri'ne kadar limanın tüm noktalarına gidiş-gelişi sağlamaktadır. 

  Otobüs:
  Şehrin tüm bölgelerine ulaşmanızın en kolay ve en ucuz yoludur. 

  Su Taksisi:
  Kesinlikle Sydney'e özgü ulaşım araçlarıdır! Genellikle Circular Rıhtımı ya da Darling Limanın'dan binebilirsiniz. 

  Taksi: 
  Diğer ulaşım yollarına göre daha pahalı olmasına karşın çok rahattır. Taksinin işinde ücretlendirme listesi bulunur ve taksiciyi rahatsız etmeden (ya da fazla para istemelerine olanak bırakmadan!) yolculuğunuzun güvenle geçmesini sağlar. 

  Metro: Tren istasyonu'ndan bağlayarak Çin Mahallesi, Darling Limanı, Star City Kumarhanesi ve son durak olarak da Lilyfield güzergahını izler. Size gereken ulaşım zamanlarını öğrenmek için 131 500 numaralı telefonu arayarak şehir Taşımacılık Bilgi Hattı'na ulaşmanız mümkündür.

  Okul Video Galeri

  Avustralya Hakkında

  Okul Nerede ?