BOURNEMOUTH İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI

BOURNEMOUTH İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI

 

Bournemouth Hakkında Kısa Bilgi:

Bournemouth ortalama 180.000 kişidir bununla beraber Bournemouth şehirsel bölgesi Poole ve Christchurch kentleri ile birleşik olduğu için ortalama 400.000 kadar nüfusa sahip "Güney Doğu Dorset" şehirsel alanını oluşturur.

Bournemouth Londra’ya yaklaşık 170 km uzaklıktadır.

Genellikle sahili, gece kulüpleri, alışveriş olanaklarıyla bilinir. Londra'ya oranla daha ucuz ve öğrenci şehridir. Türklerin dil okulu olarak seçtiği gözde bir İngiltere şehridir.

Bournemouth 19. yüzyıl ortalarında çeşitli hastalıklara doğal tedavi bulma amacıyla gelenlerce popüler iken, günümüzde  kilometrelerce uzunluğundaki kumsalları, cazip parkları, seçkin sahil kafeteryaları, renkli gece hayatı ve canlı tatil atmosferiyle her yıl 2 milyonu aşan turistin ziyaret ettiği bir tatil beldesi haline geldi. Müzeleri, parkları ve alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerine çeşitli alternatifler sunan Bournemouth'un popülerliği birçok büyük şirketin de şehre yatırım yapmasına neden oldu.  İngiltere dendiğinde uluslar arası alanda insanların aklına sürekli  yağmur yağması ve sisli bir hava gelir. Gerçekçi olmak gerekirse önyargı büyük ölçüde doğrudur da. Sis ve yağmur İngiltere’nin bir gerçeğidir. Bununla birlikte İngiltere'nin çoğu bölgesine oranla daha fazla güneş alan Bournemouth' da yıl boyunca İngiltere’nin diğer bölgelerine kıyasla daha ılıman bir iklim hakimdir.  Çok daha yüksek hava sıcaklıklarına alışkın biz Türkler için Bournemouth çoğu zaman fazla serin ve rüzgarlı olsa da, havanın göreceli olarak daha yumuşak seyretmesi öğrenciler için bir avantaj oluşturur

 
BOURNEMOUTH İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI LİSTESİ

Anglo Continental Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

BBSI - Bournemouth Business School International Bournemouth İngiltere

Beet Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Eurocentres Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Kaplan Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Kings College Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

MLS Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Regent Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Southbourne School of English Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Westbourne Academy Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulu

Bournemouth İngiltere İngilizce Dil Okulları