ESDUBAI İngilizce Dil Okulu - Dubai - Dubai

ES DUBAİ

Dubai %87 lik göçmen nüfusuyla dünyanın en kozmopolit bölgelerinden biridir. Bu durum Dubai’yi farklı kılmaktadır. Bu sebepten dolayı Dubai’de birincil dil sanılanın aksine Arapça değil İngilizcedir. Hayatın her noktasında İngilizce öncelikli ve zorunlu dil konumundadır. Dubai, çölde bir vaha misali gökdelenleri, görkemli binaları, lüks ve konforu ile Arap Yarımadası’nda kurulmuş bir emirliktir. Birleşik Arap Emirliklerine bağlı 7 emirlikten biri olan Dubai aynı zamanda gelişimi, zenginliğiyle en tanınmış olanıdır. 1900’lü yılların başında küçük bir balıkçı kasabası olan Dubai bugün dünyanın en büyük şirketlerinin ofislerinin bulunduğu, büyük gökdelenlerin ve dünyanın en lüks otellerinin yer aldığı bir şehre dönüşmüştür. Bu kadar ihtişam olunca lüksten, pahalı markalardan alışveriş yapmak isteyenlerin ve özellikle de kışın denize girmek isteyenlerin tercih ettiği bir yer haline gelmiştir.

ES Dubai dil  okulu Dubai’nin en kalbi noktalarından biri olan Jumairah Lakes Towers bölgesinde bulunmaktadır. Bu bölge yoğunluklu olarak Amerikan ve İngiliz ve diğer avrupalı milletlerin ikamet ettiği ve  birçok iş merkezinin bulunduğu gelişmiş bir bölgedir. Okul Dubai marinaya yürüyerek 15 dakika, Jumeirah beach residence sahiline yürüyerek 20 dakikada rahatlıkla ulaşabilirler.

ES Dubai dil okulu Dubai’nin ilk ve tek uluslararası çapta eğitim veren ve öğrenci vizesi sağlayabilen dil okuludur.

ES DUBAI Dil Okulu içerisinde kafeterya, kütüphane, bilgisayarlar, ücretsiz ve sınırsız wifi bulunmaktadır. Bina da aynı zamanda market bulunmaktadır. ES DUBAI Dil Okulunun bütün öğretmenlerinin ana dili İngilizcedir. Tüm sınıflarda akıllı tahtalar bulunmaktadır. ES DUBAI Dil okulunda Beginner seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcut bulunmaktadır. Okulda aynı zamanda speaking ve İELTS hazırlık sınıfları da bulunmaktadır. Kurslar Pazar günü başlayıp perşembe günü son bulmaktadır. Öğrenciler ES DUBAI’de eğitimlerine herhangi bir Pazar günü başlayabilirler. Her hafta öğrenciler için sosyal aktivite sağlamaktadır.

 

ES DUBAİ GENEL İNGİLİZCE KURSLARI

Amacınız dil becerilerinizi tazelemek, yüksek bir IELTS puanına ulaşmak için, İngilizce yeteneğinizi geliştirmek, daha fazla çalışmaya devam etmek ya da sadece öğrenmenin eğlencesi için İngilizce öğrenmek de olsa, Es Dubai’deki Genel İngilizce Kursları tüm bu hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

ES Genel İngilizce Kursunda yeteneğinize göre değişen farklı konular görerek genel İngilizcenizi geliştirecek, iletişim becerilerinizi, okumanızı, yazmanızı ve konuşmanızı ilerleteceksiniz.

Dubai’deki tam zaman İngilizce kursları haftalık en az 15 saatten oluşmaktadır ve buna ek olarak, öğrenme hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştıracak ve haftada 5 saatlik seçmeli olarak alabileceğiniz konuşma kulüpleri de vardır.

 

ES DUBAI İNGİLİZCE DİL OKULU PAKET PROGRAM ÜCRETLERİ- TÜRKİYE ÖZEL KAMPANYASI

 

 

4 hf

8 hf

12 hf

20 hf

24 hf

36 hf

Haftada 15 ders

1600 $

2475 $

3030 $

4270 $

4765 $

6546 $

Haftada 30 ders

2140$

3525$

4515$

6370$

7015$

9245$

 

PAKET ÜCRETLERE DAHİL OLANLAR

 •  Haftada 15 ders İngilizce eğitimi
 •  2 haftalık paylaşımlı konaklama
 •  Havaalanında karşılama ve transfer
 •  Vize masrafları
 •  Kitap

 

DİĞER GİDERLER

 • UÇAK BİLETİ: ort.200€
 • SAĞLIK SİGORTASI : Süreye göre değişken. Ayrıca bildirilecektir

 

OKUL  ve VİZE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Es Dubai dil okulu için okul kayıt ve Vize işlemleri son derece basittir

 • Okul kayıt formunun doldurulması
 • 1 vesikalık resim. Arka fon beyaz, standart ölçülerde (e mail ile gönderebilirsiniz)
 • Pasaportunuzun resimli ve işlenmiş sayfaları (e mail ile gönderebilirsiniz)
 • Okul ücretinin ödenmesi

Okul kayıt ve vize işlemleri dilrehberi.com tarafından seri olarak başlatılacak ve ortalama 2-3 hafta içerisinde sonuçlanacaktır.

 

Anadili İngilizce olan Öğretmenler

Es Dubai’de, tüm eğitmenler nitelikli, deneyimli ve anadilleri İngilizcedir. Ayrıca sınıfları eğlenceli ve amacına uygun hale getiren en son teknolojiyi sunması için, sınıflarda bolca sınıf araçlarına yatırım yapmaktadır.

 

Dil Öğrenimi ve Sosyal Programlar

Okul ekibi, sınıflarda sadece bir sosyal programdan çok daha fazlasını sağlamak için ellerinden geleni yapmaktadır. İngilizce becerilerinizi eğlenmekle aynı anda geliştirmenize yardımcı olacak aktiviteler planlar ve bu aktiviteler öğrenmeyi eğlenceli hale getirdiğinden çok da etkilidir.

 

Dünyanın Her Yerinden Öğrenciler

Her yıl 41 farklı milletten gelen öğrencilerle, iletişim yolunuz sadece İngilizce olacak, bu da İngilizce konuşmanızı zorunlu hale getireceğinden, ders molalarında bile öğrenmeniz asla durmayacak!

Okulun Konumu

Es Dubai’nin konumu Dubai’nin tam merkezindedir, toplu taşıma araçlarına, plaja ve Marina AVM’ye yakındır.

Açık Kapı Politikası

Es Dubai’de, eğitim sürecinde herhangi bir endişeniz veya sorularınız varsa, her zaman sizinle ilgilenebilecek bir personel vardır.

24 Saat Acil Durum Hattı

Acil durum hattı saat fark etmeksizin her zaman sizlere yardım için hazır beklemektedir.

 

ESDUBAI SOSYAL ETKİNLİKLER

Sosyal Program ES Dubai

Başlıca kaygımız dünya çapında eğitim sağlamak olsa da, öğrencilerimizin ES Dubai'de geçirdiğimiz zamanın çoğunu yapmasını sağlamak istiyoruz.

Sadece öğrencilerimiz için çok çeşitli sosyal aktiviteler sunuyoruz. Bu sayede öğrencilerimize Dubai'de yeni bir şeyler yaşama fırsatı ve diğer öğrencilerle tanışma fırsatı verebileceğini umuyoruz.

Şeyh Zayed Büyük Cami Merkezi Abu Dabi

Bu mimari sanat eseri, şaşırtıcı derecede 40.000 ibadete sahip olan dünyanın en büyük camileridir.

Şarja Müzesi

Sharjah İslam Medeniyeti Müzesi, Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir müzedir.

Çöl safarisi

Al Hibab'ın Kırmızı Kum Tepeleri'nde, lezzetli bir barbekünün ve geleneksel eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz bir çöl kampına doğru ilerlerken muhteşem manzaralara hayran kalacaksınız.

Kite Plajı'nda sörf yapmak

Kite Plajı'nı ziyaret edin ve özel kitesurf bölgesinin yanı sıra sörf ve kano için en iyi noktayı keşfedin.

Emirates Park Hayvanat Bahçesi

Görkemli bir çift beyaz kaplan da dahil olmak üzere 1700'den fazla hayvanla, hayvanat bahçesinin ‘Predators’ ve ‘Wild Animals’ da bulunan 31 yaşında, 300 kg artı Sibiryalı ayı, aslan, çita ve zebralar dahil.

 

Okul Foto Galeri

Dubai Hakkında

Para birimi: Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi.  $ 1 ABD doları = 3.67 Birleşik Arap Emirlikleri dirhemi (AED).

Saat: GMT + 4.

Elektrik: 220/240 v; prizler üç pimlidir.

Hava: Sıcaklıklar kışın (Aralık-Mart) gece en düşük sıcaklık olan 10°C’den yaz ortasında (Haziran-Ağustos) gündüz en yüksek sıcaklık olan 49°C’ye kadar değişiklik gösterir. Ziyaret etmek için en iyi zaman plajda uzun, rahat gündüzler ve dışarıda ılık geceler için kusursuz ısı seviyesine sahip olan Ekim-Nisan ayları arasıdır.

Aşılar: Hiçbir özel aşıya ihtiyaç yoktur.

Vizeler: İngiltere, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve çoğu Batı Avrupa ve Uzak Doğu ülkeleri vatandaşlarına geldiklerinde ücretsiz olarak 30-gün uzatılabilir ziyaret vizesi verilir. Diğerleri yerel sponsor veya otel kanalıyla vize almalıdır.

Duty Free: Havaalanında bagaj alım bantları yanında faydalı bir Duty Free mağazası vardır. Gelenlerin 400 sigara veya 250 gram cigar, 200 ml parfüm ve dört litre şarap veya alkollü içecek hakları bulunur.

Uyuşturucu ve alkol: Uyuşturucu yasaktır ve ilgili cezalar çok serttir; lisanslı restoran, bar ve kulüplerde alkol servisi yapılır ancak şehir içinde satın alınamaz. Alkollü araba kullanmak kabul edilemez bir durumdur ve suçlular için çok ağır cezaları vardır.

Giyim: Bol pamuklu kıyafetler günün sıcağında şapkalarla birlikte yıl boyu güneşli iklime en uygun kıyafetlerdir. Kış akşamları şaşırtıcı derecede serin olabilir ve aşırı havalandırma için hazırlıklı gelmek en iyisidir. Dubai genellikle hoşgörülü olsa da, şehirde mütevazi giyinmelisiniz ve özellikle Ramazan sırasında daha uzaklara gidildiği takdirde uzun etekler veya pantolonlar ve kısa kollu kıyafetler gereklidir.

Toplum içinde davranış: Toplum içinde temkinli davranılmalıdır – sarhoşluk ve aleni yakınlık gösterileri Müslüman kültürü için yakışıksızdır ve yasa dışıdır.

Güvenlik: Dubai çok düşük suç oranlarıyla dünyadaki en güvenli şehirdir ve bu da şehirde dolaşmanın oldukça güvenli olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Dubai büyük bir dünya şehridir ve sağduyulu önlemlere dikkat edilmelidir. Kadınlar kenti tek başına keşfetmekte pek sorun yaşamazlar. Ancak yine de, mütevazi bir giyim anlayışı şehrin daha geleneksel bölümlerinde gereksiz dikkat çekilmesini önleyecektir.

Okul Video Galeri

Dubai Hakkında

Okul Nerede ?