LSI Cambridge İngiltere İngilizce Dil Okulu - İngiltere - Cambridge

LSI DİL OKULLARI

55 yıllık deneyimi ile 16 ülkede uluslararası eğitim vermeye devam eden LSI, dünya çapında geniş bir okul ağına sahiptir. Tüm okulları son teknoloji ile modern olarak donatılmıştır. LSI’da tüm dil eğitimleri enerjik ve dinamik bir şekilde verilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerine birçok sosyal ve kültürel faaliyete erişim imkanı sunar.

Amerika

Boston, New York, San Diego, San Francisco/Berkeley

İngiltere

Brighton, Cambridge, Londra Merkez, Londra Ealing, Londra Hampstead

Avustralya

Brisbane

Kanada

Toronto, Vancouver

Yeni Zelanda

Auckland

Malta

Gzira

İrlanda

Dublin

Fransa

Paris

İsviçre

Montreux, Zürih, Lugano

İspanya

Alicante, Barselona, Granada, Madrid, Malaga, Marbella, Salamanca, Sevilla , Valencia

Meksika

Playa Del Carmen

Kosta Rika

San Jose/Coronado

Panama

Panama City

İtalya

Floransa, Milano, Roma

 

LSI İngiltere

İngiltere, dünyanın en hareketli ve kozmopolit ülkelerinden biridir. Burada alacağınız İngilizce kursu, hayatınızın en güzel deneyimlerinden biri olacaktır. Her köşesinden tarih fışkıran İngiltere’deki tüm dil okulları, British Council tarafından tamamen akredite edilmiştir. Aynı zamanda öğrencilerine çok renkli bir sosyal program sunmaktadır.

  

LSI Cambridge

Çok canlı ve hareketli bir şehir olan Cambridge, uluslararası öğrencilere sayısız olanak sunmaktadır. Üniversitesi ile ünlü olan bu şehir aynı zamanda güzel müzelere, sanat galerilerine ve mimari eserlere ev sahipliği yapmaktadır. İngiliz kültürünü özümsemek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yerdir. Öğrenci nüfusu çok fazla olduğu için şehir, restoran, mağaza, canlı müzik, tiyatro ve komedi gösterileri ve canlı gece hayatıyla birçok olanak sağlamaktadır. LSI Dil Okulu, hareketli kent merkezine ve tren istasyonuna yakındır.

 • Tam donanımlı derslikler
 • Öğrenci odası
 • Öğrenci bilgisayar odası
 • Bireysel çalışma odası
 • Çalışma materyalleri ve testlerin bulunduğu öğrenme merkezi
 • Ücretsiz wifi
 • Kahve makinesi
 • Bahçe

 

Sosyal Aktiviteler

Okulda rugby, bowling, futbol, golf gibi haftalık spor aktiviteleri düzenlenmektedir. Ayrıca partiler, barbekü partileri, King’s College Chapel gezisi, Evensong’da düzenlenen koro gecelerine katılım, film geceleri gibi sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Pek çok sosyal aktiviteye katılım ücretsizdir

 

LSI Cambridge düzenlenen programlar

 • Genel İngilizce Programları

Haftalık Ders Adedi

20, 24, 30

1 Ders Süresi

50 dakika

Dil Düzeyi

Az-İleri

Başlangıç Tarihleri

Her hafta

Ort. Sınıf Mevcudu

15

Min. Katılım Yaşı

16

 • İş İngilizcesi
 • Akademik İngilizce/ IELTS, TOEFL, IBT, TOEIC
 • Cambridge Sınav Hazırlık
 • Premium Kurslar

 

Okul Foto Galeri

Cambridge Hakkında

CAMBRIDGE

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır.

İngiltere'nin en eski üniversitesi Oxford' ta yaşanan anlaşmazlık sonucu Oxford' taki bazı öğrencilerin Cambridge'e geçerek kurdukları bir okul olan Cambridge Üniversitesi ile Oxford arasında yıllardır süregelen bir çekişme vardır. 

Cambridge üniversitesi tek bir üniversite binasından değil; fakülteler, bölümler ve 31 tane birbirinden ayrı kolejden oluşur. Kolejler ve üniversite birbirinden ayrı olmasına rağmen geniş bir bütünün parçalarıdır.

Ülke genelinde %5.1 olan öğrenci nüfusu Cambridge'de %25'e ulaşmıştır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin ve turistlerin varlığıyla ortaya çıkan kozmopolit atmosferin yanında, Cambridge Üniversitesinin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, gece hayatı, kaliteli restoranları, kültür ve sanat merkezleri de geleneksel İngiliz yaşantısını sunar. Londra'ya  1 saat mesafededir.

Cambridge'i çevreleyen Cam nehri özellikle yazları "punt" adı verilen gondollarla gezintiye çıkan, kanoya binen ya da küçük motorlu teknelerle şehri turlayan turistlerle doludur.

Cambridge yalnız üniversite şehri değil ayrıca burayı çevreleyen kırsal alanlar için bir pazar merkezi ve endüstri için bir merkez noktasıdır. Nüfusunun yüz binden fazlasını öğrenciler oluşturmaktadır. Her yıl üç buçuk milyondan fazla ziyaretçi, genellikle İngilizce eğitimi almak için yabancı öğrenciler Cambridge'i ziyaret etmektedir. Şehir; tiyatrolar, mükemmel restoranlar, sinemalar, modern alışveriş merkezleri ve her türden müzikli eğlenceler gibi tüm sosyal ve kültürel olanakları sunmaktadır.

 

Okul Video Galeri

İngiltere Hakkında

Okul Nerede ?