CES Leeds İngiltere İngilizce Dil Okulu - İngiltere - Leeds

CES İNGİLİZCE DİL OKULLARI

CES İngilizce Dil Okulları İngiltere'de 6 önemli merkezde ve İrlanda'da Dublin'de yıl boyunca İngilizce eğitimi veriyor.

 

CES LEEDSİNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULU

 CES Leeds İngilizce Dil Okulu Genel / Yoğun İngilizce Programı

 Haftalık Ders Sayısı  20/ 30 ders
 İngilizce Seviyesi  Az - İleri  
 Program Süresi  2 - 50 hafta
 En Küçük Katılım Yaşı  16 
 Max. Sınıf Mevcudu  15
 Ders Süresi  45 dakika
 Program Başlangıç Tarihleri  Her hafta

 

► CES Leeds İngilizce Dil Okulu IELTS Hazırlık İngilizce Programı

 Haftalık Ders Sayısı   30
 İngilizce Seviyesi  Orta - İleri  
 Program Süresi  2 - 50 hafta
 En Küçük Katılım Yaşı  16
 Max. Sınıf Mevcudu  15
 Ders Süresi  45 dakika
 Program Başlangıç Tarihleri  Her hafta

 

► CES Leeds İngilizce Dil Okulu İş İngilizcesi İngilizce Programı

 Haftalık Ders Sayısı   30
 İngilizce Seviyesi  Orta - İleri  
 Program Süresi  2 - 50 hafta
 En Küçük Katılım Yaşı  16
 Max. Sınıf Mevcudu  15
 Ders Süresi  45 dakika
 Program Başlangıç Tarihleri  Her hafta

CES Worthing İngiltere Diğer Programlar

  • Kombinasyon Programı: haftada 20 ders İngilizce + 5 ders 1:1 özel İngilizce

  • Teacher Training (1 hafta)a

______________________________________________________________________________________________________

 

CES iNGİLİZCE DİL OKULLARI

 

 CES İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI

 

 CES Edinburgh İngiltere İngilizce Dil Okulu
 CES Harrogate İngiltere İngilizce Dil Okulu
 CES Leeds İngiltere İngilizce Dil Okulu
 CES Oxford İngiltere İngilizce Dil Okulu
 CES Worthing İngiltere İngilizce Dil Okulu
 CES Londra İngiltere İngilizce Dil Okulu
 CES İRLANDA İNGİLİZCE DİL OKULLARI  CES Dublin İrlanda İngilizce Dil Okulu

CES Leeds  İngiltere İngilizce Dil Okulu için Kapsamlı Bilgi ve Okul kayıt işlemleri: 

   

 

Bu Sayfada En Çok Arananlar

CES Leeds , CES Leeds  İngiltere, CES İngiltere İngilizce eğitimi, CES İngiltere dil okulu, CES dil okulları, İngiltere’de eğitim, İngiltere eğitim, İngiltere’de dil eğitim,  İngiltere’de İngilizce dil kursları, Leeds  Dil Okulları, Leeds  hakkında, Leeds  nerede, Leeds  üniversite, Leeds  Eğitim, yurtdışı İngilizce, İngiltere İngilizce, yurtdışı İngilizce dil okulları, İngiltere dil okulu, yurtdışı eğitim, yurtdışında İngilizce, İngiltere’de eğitim, İngiltere dil kursu, İngiltere vize, İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere dil okullarına başvuru işlemleri, İngiltere Üniversite, İngiltere Staj, Leeds  Sertifika, Programları, İngiltere Sertifika programları, İngiltere Şehirleri, İngiltere Dil Okulu Genel Bilgiler, Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Okul Foto Galeri

Leeds Hakkında

LEEDS

Sanayi Devrim'den önce bile 17. ve 18. yyda Leeds civarında bulunan köyün sürüleri ve evden çalışan dokumacıların ürettiği ve çoğu dış ülkelere ihraç edilen çok sıkı dokunmuş beyaz renkli "yünlü" ("broadcloth") kumaşın üretilip satılmasının kontrol edilmesi "Leeds White Cloth Hall" borsası yolu ile oluyordu. 1770'li yıllarda Leeds Ingıltere'nin önemli yünlü kumaş ihracatının 1/6 ini kontrol etmekteydi. Leeds'ın yünlü kumaş üzerinde kontrolü to 20. yy başlarına kadar devam etti.

Önceleri yünlü kumaş sanayiine sonra Leeds'de gelişen diğer sanayilere destek sağlamak için Leeds etrafında ulaşım ağları geliştirildi. 1699'da "Aire and Calder Navigation" adlı kanal ve 1816'da Leeds'i batıda liman olan Liverpool'a bağlayan "Leeds and Liverpol Kanalı" dar mavna trafiğine açıldı. 1834den itibaren ilk "Leeds-Selby" hayttinin açılmasından sonra Leeds ve etrafında çok yoğun bir demiryolu sistemi gelişti.

Döküm alanında fabrika sistemine geçiş Leeds'de 1790da "Marshall's Mill" adlı dokuma fabtrikasının kurulması ile başladı. Leeds'de kurulan ilk fabrikalar yünlü dokuma ve keten döküm üzerinde çalışmaktaydı. Fakat 19. yy. Leeds'ın sanayi bazı çok genişleyip demir döküm, baskı makineleri, basım sanayi, ağır mühendislik, kimya sanayi ve giyim sanayi alanlarında çok önemli büyük mikyaşlı üretim yapan fabrika tipi merkezler kuruldu.

İki dünya savaşında Leeds'ın üretim merkezleri ve kapasitesi (özelllikle giyim sanayiinin üniforma üretimi ve kimya sanayiinin mühimmat üretimi) Birleşik Krallık savaş ekonomisinde baş rolü oynamıştır. Fakat Leeds yün dokuma sanayi 1930lu yıllardan itibaren gittikçe hızlanan bir şekilde gerilemeye başlamış ve 21.yy başında çok küçülüp önemsiz bir sektör haline geçmiştir. 1970li yıllarda giyim sanayi de ucuz işçi ile üretim yapan Uzak Doğu ve Güney Doğu Asya üreticileri ile rekabet edemeyip çökmüşlerdir.

Bu ekonomik çökme ve krize karşı tedbirler "Leeds Şehri Yerel İdaresi" tarafından alınmaktadır. Bu yerel idare Leeds'ın geleceği için vizyonu olarak post-endüstri şehri olarak gördüğü Leeds için "24-saat Avrupalı Şehir" ve "Kuzeyin Merkezi" sloganlarına uyan stratejik planlar yapmıştır.

Leeds 2000li yıllar başlarında modern global ekonominin elektronik enfrastrüktürüne bağlanıp Londra'dan sonra İngiltere’de en büyük uluslararası finans merkezi olmuştur. Şehirde birçok telefon çağırım merkezleri; telefonla bankacılık sektörü ve işletmelere hukuksal ve işletmecilik danışma merkezleri kurulmuştur. [5] Bu zengin sektörün taleplerini karşılamak için şehir merkezinde yüksek çok katlı lüks dairelerden oluşan çok sayıda bina yapılmıştır ve şehrin lüks mallar satan perakende satış merkezi büyük gelişme göstermiştir. 

2010'da iktidara gelen koalisyon hükümeti 2011'de Leeds'ın bir "girişimcilik merkezi" olacağı ve bunun da özel sektöre özel imtiyazlar ve iktisadi destek sağlayıp Leeds ve civarındaki bölgedeki halkın refahını artıracağı ilan etmiştir.

Birleşik Krallık'ta nüfus sayımları 10 yılda bir yapılmaktadır ve 2011 sayımı yapılmış olmakla beraber sonuçlar daha belli olmamıştır. Leeds nüfusu (2001 Nüfus sayımına göre) şehir yerel idaresi sınırları içinde 761.100 kişilik nüfusu bulunmaktadır.

Leeds Şehrinde farklı devirlerden kalan birçok değişik özelliği olan ilginç yapılar bulunmaktadadır. Bunlar arasına 12. yüzyıldan kalma eski binalar dahildir; örneğin Kirkstall Abbey.

Diğer taraftan, "Şehir Yerel İdare Konağı" 19. yüzyıl Kraliçe Viktoriya dönemi mimarisinin bir şaheseridir.

21. yüzyıla gireliden beri yapılan birçok gökdelen şekilinde apartımanlar Leeds şehrinin ufuk görünüşünü değiştirmiştir. Bunlar arasında en önemlisi Bridgewater binasıdır.

Bu gelişmeler son yıllardaki büyük ekonomik kriz nedeniyle çok yavaşlamış; hatta durmuştur.

Leeds, Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen, iyi bir şehiriçi toplu taşıma sistemine sahip değildir. Fakat yeni ve daha çevreye uygun toplu taşıma için son yıllarda çok sayıda proje teklifi alınmıştır.

 

Okul Video Galeri

İngiltere Hakkında

Okul Nerede ?