Kaplan International College Liverpool İngiltere İngilizce Dil Okulu - İngiltere - Liverpool

KAPLAN INTERNATIONAL

Kaplan dil okulları dil eğitimi konusunda 80 yılı aşan eğitim deneyime sahiptir. Kaplan International’ın dünya çapında İngilizce konuşulan 6 ülkede toplam 35 okulu bulunmaktadır. Dünya çapında 9 ülkede dil okulları vardır. Her yıl 150 farklı ülkeden 40.000 öğrenciye eğitim vermektedir.

 

Amerika

Boston, Chicago, Los Angeles, New York, San Francisco, Berkeley, Santa Barbara, Seattle

İngiltere

Londra, Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburgh, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay

Avustralya

Adelaide, Brisbane, Melbourne, Perth, Sydney

Kanada

Toronto, Vancouver

Yeni Zelanda

Auckland

İrlanda

Dublin

Almanya

 

Fransa

 

İsviçre

 

 

 

KAPLAN İNGİLTERE

İngilizce’nin doğduğu yerde İngilizce eğitimi alırken, tarihin, modern yenilikle buluştuğu İngiltere’yi keşfedebilirsiniz. Bu süreçte Londra’nın ikonik mekanlarında turlayabilir, yüzerek Torquay’ın deniz mağaralarına ulaşabilir, Arthur’s Seat’te Edinburgh’un mistik geçmişine yolculuğa çıkabilirsiniz.

 

Kaplan Liverpool

Liverpool, İngiltere’nin kuzeybatısında ve Mersey Nehri’nin doğusunda yer alır. 1207’de bir belde olarak kurulsa da günümüzde dünyanın sayılı ticari liman kentlerinden biri olmuştur. Yaklaşık 460,000 nüfusu barındıran şehirde İngiltere geneline göre nüfus daha gençtir. Şehrin güneyinde bulunan John Lennon Havaalanı, Avrupa ve Birleşik Krallık’taki birçok şehirden direkt uçuşlar alır. Şehir, başkent Londra’ya trenle 2 saat uzaklıktadır.

Liverpool, Victoria döneminden kalma rıhtımları ve Edward döneminden şehrin tüccarları ve bankacılarının zenginliğini göstermek için inşa edilen abartılı binalarda vücut bulmaktadır. Şehrin tarihi, müzik ve kültürle birleşmiş bir şekilde ziyaretçilerini etkilemeye devam etmektedir. Dil okulu Beatles’ın ilk kez konser verdiği Cavern Club’a ve mitolojik Liver kuşlarının çatılarından şehri izlediği rivayet edilen Royal Liver Bina’sına kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Okul tarafından Liverpool Futbol Kulübüne ev sahipliği yapan Anfield stadyumuna düzenli olarak geziler düzenlenmektedir. Kaplan Liverpool Dil Okulu, 2. derece İngiliz mirası ünvanına sahip bir binanın 2. Katında yer alır. Şehir merkezine 10 dk mesafede yer alan okul, toplu taşıma olarak da oldukça rahat ve aktif bir konumdadır.  Şehirdeki 25'ten fazla program sunan tek dil okuludur.

 

 • İnteraktif yazı tahtaları
 • Geniş ve aydınlık sınıflar
 • Çalışma odası
 • Öğrenci bilgisayar odası
 • Ücretsiz materyaller
 • Wifi
 • Öğrenci salonu

 

KAPLAN Liverpool düzenlenen programlar

 • Genel İngilizce Programları

Haftalık Ders Adedi

20, 28

1 Ders Süresi

45 dakika

Dil Düzeyi

Az-İleri

Başlangıç Tarihleri

Her hafta

Ort. Sınıf Mevcudu

12

Min. Katılım Yaşı

16

 

 • Uzun Dönem İngilizce Kursları
 • İş İngilizcesi Kursları
 • İngilizce Sınav Hazırlık Kursları

Okul Foto Galeri

Liverpool Hakkında

Liverpool İklimi

Liverpool iklimi Atlantik Denizi'ndeki Gulf Stream nedeniyle epeyce ılımlı bir deniz iklimidir ve yazlar nispeten serin, kışlar ise fazla soğuk ve kar olmadan mutedil olarak geçmektedir. Şu tablo Liverpool içindeki ısı gözlemlerinden aylık en yüksek ve en düşük ısıları oC birimleriyle vermektedir:

Liverpool Şehri İçin Aylık En Yüksek En Düşük Isı (oC)
  Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Yıl ort.
En yüksek ısı 6,6 6,6 9,4 11,6 15,5 17,7 20,0 19,4 16,6 12,7 9,4 7,7 12,7
En düşük ısı 2,2 2,2 3,3 4,4 7,2 10,5 12,7 12,2 10 7,2 4,4 3,3 6,6


Liverpool Nüfus Yapısı
Diğer Birleşik Krallık büyük şehirleri gibi Liverpool şehri de çok karışık bir nüfusa sahiptir.
Son nüfus sayımı olan 2001de Liverpool Şehri idarî sınırları içinde bulunan nüfus 441.900 olarak bulunmuştur.[4] ONS-Milli İstatistikler Ofisi'nin 2008 yılı tahminlerine göre şehrin nüfusu 434.900dur

Liverpool ve Müzik
Liverpool şehri modern pop-müzik için bir hazine olmuştur; bu şehirde gelişmiş olan "pop-müzik" müzisiyenleri İngiltere'de pop-müzik single müzik satış chartlarında birinci sırayı 56 defa almışlardır ve diğer hiçbir İngiliz şehri bu rekora erişememişdir. Bu nedenle Liverpool UNESCO'ya "Dünya Müzik Şehri" unvanını almak için müracaat etmiştir [48]

Liverpool ve Spor
Portcity: Şehrin doğusundadır. 2002de "Commonweslth Oyunları" için yapılmıştır. İngiltere Milli Bisiklet Stadı'nı içine alır. 47.805 oturan seyirci kapasiteli Liverpool City FC "Etihad Stadı"'da bu spor kompleksi içinde bulunur.

 • Old Trafford Futbol Stadı: Ünlü kırmızı üniformalı Liverpool futbol klübü Liverpool United FC klübünün 75.957 seyirci kapasiteli merkez stadıdır.
 • Old Stafford Kriket Sahası: 1864'den beri "Lancashire County Kriket Klübünün ana kriket sahası. 1884den beridir İngiltere'yi ziyaret eden yabancı milli kriket takımları ile İngiltere milli kriket takımının üç gün süren adı "Test Maçı" olan uluslararası kriket maçlarının oynandığı saha.
   

Okul Video Galeri

İngiltere Hakkında

Okul Nerede ?