New College Liverpool İngiltere İngilizce Dil Okulu - İngiltere - Liverpool

New College Group

New College Group'un okulları Manchester, Liverpool ve Dublin'de bulunmaktadır. Her lokasyon benzersiz bir deneyim sunar. Manchester, İngiltere'nin öğrenci başkenti ve dünyanın spor merkezlerinden biridir. Liverpool, bir Avrupa kültür başkentidir ve zengin mirası ve sıcak misafirperverliği ile ünlüdür.  Yüksek kalitede eğitimi, ve güleryüzlü personeli ile uluslararası öğrenciler tarafından popüler bir okul haline gelmiştir.

 

New College Group Liverpool

2008 yılında Avrupa Kültür Başkenti ünvanını alan şehir, müzeleri, sanat galerileri ve çeşitli gösteri merkezleriyle büyük ilgi görmektedir. Dünyaca ünlü futbol takımıyla bilinen bölge, futbolun yanı sıra müzik ve edebiyat anlamında da önemli oluşumlara ev sahipliği yapmıştır. Liverpool için Pop ve Rock müziğin beşiği denilebilir. Hatta dünya çapında ünlü The Beatles müzik grubunun çıkış noktası burasıdır. Beatles hayranıysanız, The Beatles Story’de grubun hikayesini öğrenebilir, Paul’un çocukluk evini gezebilirsiniz.

Liverpool aynı zamanda zengin mirası ve sıcak misafirperverliği ile ünlüdür. Büyük bir uluslararası öğrenci varlığı ile seçkin öğrenci hizmetleri ile üç büyük üniversiteye sahiptir. Liverpool ayrıca, kendisini Avrupa’nın önde gelen spor ve eğlence başkentlerinden biri haline getirmiştir. Burayı eğitim için harika bir seçenek yapmıştır.  Şehir merkezine yakın konumdaki okul, toplu taşımaya yürüme mesafesindedir. Liverpool’dan Londra’ya trenle 2 saatte ulaşmak mümkündür.

 • İnteraktif beyaz tahtalı 9 modern derslik
 • Maksimum 15 kişilik sınıflar
 • Bilgisayar imkanları
 • Kütüphane
 • Oyun odası
 • Ücretsiz Wi-fi

 

New College Group Liverpool’da  düzenlenen programlar

 • Genel İngilizce

Haftalık Ders Adedi

15 saat

1 Ders Süresi

 

Kurs Süresi

2-45 hafta

Dil Düzeyi

Az-İleri

Başlangıç Tarihleri

Her hafta

Ort. Sınıf Mevcudu

10

Min. Katılım Yaşı

16

 

 • Yoğun İngilizce
 • Birebir İngilizce 
 • Akademik İngilizce Kursları
 • Sınav Hazırlık Kursları ( IELTS, Cambridge, TOEFL)
 • İş İngilizcesi
 • Üniversite Hazırlık Kursları

 

Okul Foto Galeri

Liverpool Hakkında

Liverpool İklimi

Liverpool iklimi Atlantik Denizi'ndeki Gulf Stream nedeniyle epeyce ılımlı bir deniz iklimidir ve yazlar nispeten serin, kışlar ise fazla soğuk ve kar olmadan mutedil olarak geçmektedir. Şu tablo Liverpool içindeki ısı gözlemlerinden aylık en yüksek ve en düşük ısıları oC birimleriyle vermektedir:

Liverpool Şehri İçin Aylık En Yüksek En Düşük Isı (oC)
  Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Yıl ort.
En yüksek ısı 6,6 6,6 9,4 11,6 15,5 17,7 20,0 19,4 16,6 12,7 9,4 7,7 12,7
En düşük ısı 2,2 2,2 3,3 4,4 7,2 10,5 12,7 12,2 10 7,2 4,4 3,3 6,6


Liverpool Nüfus Yapısı
Diğer Birleşik Krallık büyük şehirleri gibi Liverpool şehri de çok karışık bir nüfusa sahiptir.
Son nüfus sayımı olan 2001de Liverpool Şehri idarî sınırları içinde bulunan nüfus 441.900 olarak bulunmuştur.[4] ONS-Milli İstatistikler Ofisi'nin 2008 yılı tahminlerine göre şehrin nüfusu 434.900dur

Liverpool ve Müzik
Liverpool şehri modern pop-müzik için bir hazine olmuştur; bu şehirde gelişmiş olan "pop-müzik" müzisiyenleri İngiltere'de pop-müzik single müzik satış chartlarında birinci sırayı 56 defa almışlardır ve diğer hiçbir İngiliz şehri bu rekora erişememişdir. Bu nedenle Liverpool UNESCO'ya "Dünya Müzik Şehri" unvanını almak için müracaat etmiştir [48]

Liverpool ve Spor
Portcity: Şehrin doğusundadır. 2002de "Commonweslth Oyunları" için yapılmıştır. İngiltere Milli Bisiklet Stadı'nı içine alır. 47.805 oturan seyirci kapasiteli Liverpool City FC "Etihad Stadı"'da bu spor kompleksi içinde bulunur.

 • Old Trafford Futbol Stadı: Ünlü kırmızı üniformalı Liverpool futbol klübü Liverpool United FC klübünün 75.957 seyirci kapasiteli merkez stadıdır.
 • Old Stafford Kriket Sahası: 1864'den beri "Lancashire County Kriket Klübünün ana kriket sahası. 1884den beridir İngiltere'yi ziyaret eden yabancı milli kriket takımları ile İngiltere milli kriket takımının üç gün süren adı "Test Maçı" olan uluslararası kriket maçlarının oynandığı saha.
   

Okul Video Galeri

İngiltere Hakkında

Okul Nerede ?