Lal Londra İngiltere İngilizce Dil Okulu - İngiltere - LONDRA

  Okul Hakkında

  LAL LANGUAGE CENTERS İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI

  LAL kurulduğu günden bu yana İngiltere, Amerika, Malta ve Güney Afrika gibi ülkelerde çok sayıda merkeziyle kaliteli bir İngilizce eğitimi olanağı sunmaktadır. LAL'in İngiltere'de Londra ve Torbay olmak üzere iki ayrı merkezi bulunmaktadır. 25 yıllık bir geçmişe sahip olan LAL, alanında son derece tecrübeli eğitmenlere sahiptir. Tüm ülkelerdeki merkezleri ülkenin eğitim otoriteleri tarafından onaylanmıştır. LAL Language Centers, kaliteli eğitiminin yanı sıra boş zaman aktiviteleri ile de öğrencilerine keyifli bir ortam sunmaktadır.

  LAL LONDRA İNGİLTERE DİL OKULU

  LAL Londra, Twickenham bölgesinde bulunmaktadır. Twickenham Rugby Futbol Birliği’nin evi konumundadır ve Twickenham stadyumu okula yürüme mesafesindedir. Twickenham birçok alışveriş merkezi, bar, restoran ve eğlence merkezine sahiptir ve bunların tümü okula oldukça yakındır. Londra merkeze trenle 25 dakika, Heathrow havaalanına ise 40 dakikadır.

  Okulda 12 sınıf bulunmaktadır ve sınıflardaki maksimum öğrenci sayısı da 12’dir. Öğrenciler okulun her yerinde internet olanağından faydalanabilirler. Ayrıca öğrencilerin ders çalışabilecekleri ya da araştırma yapabilecekleri geniş kapsamlı bir kütüphane de onları beklemektedir.

  LAL LONDRA İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULU DÜZENLENEN PROGRAMLAR

   

  ► LAL LONDRA GENEL İNGİLİZCE KURSLAR
  Haftalık ders adedi 20/30 ders
  Sınıf mevcudu Genel/yoğun: 10/12
  Premium:6
  Dil düzeyi B1
  Kurs süresi 2+ hafta
  Ders süresi 45 dakika
  Başlangıç tarihi Her Pazartesi
  Min yaş 16  

   

  LAL Londra İngilizce kurs ücretleri

  Program Haftalık
  Ders Adedi
  HAFTALIK ÜCRET
  1-4
  Hafta
  5-7
  Hafta
  8-11
  Hafta
  12-20
  Hafta
  21+
  Hafta
  Yaz sezon farkı 
  (30 Haziran- Eylül)
  Standart İngilizce 20 £200 £195 £185 £180 £175 £15
  Standart + Özel İngilizce 20+2 £290 £280 £270 £260 £255 £15
  Öğleden Sonra 20 £140 £135 £130 - - £15
  Yoğun İngilizce 30 £250 £240 £235 £230 £220 £15
  Yoğun Premium 30+2 £265 £255 £250 £245 £235 £15


   

  ► LAL LONDRA İŞ İNGİLİZCESİ
  Haftalık ders adedi 20/30 ders
  Sınıf mevcudu B1
  Dil düzeyi Genel/yoğun, premium: tüm düzeyler
  Kurs süresi 2+ hafta
  Ders süresi 45 dakika
  Başlangıç tarihi Her Pazartesi
  Min yaş 16    İş İngilizcesi kurs ücretleri

    Haftalık
  Ders Adedi
  Haftalık kurs ücreti (Pound)
  1-7
  Hafta
  Yaz Dönemi Ek Ücreti
  (29 Haz-31 Agust)
  Standart + İş İngilizcesi 20 + 10 £270 £15


   

  ► LAL LONDRA IELTS SINAV HAZIRLIK  İNGİLİZCESİ
  Haftalık ders adedi 20+10 ders
  Sınıf mevcudu 10/ 12
  Dil düzeyi B1+
  Kurs süresi 4+ hafta
  Ders süresi 45 dakika
  Başlangıç tarihi Her ayın ilk  Pazartesisi
  Min yaş 16    IELTS Hazırlık  kurs ücretleri

   

  Haftalık 
  Ders Adedi
  Haftalık kurs ücreti (Pound)
  Standart + IELTS Hazırlık 20 + 10 £265

   

   
  LAL LONDRA İNGİLİZCE İNGİLİZCE DİL OKULU KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

  LAL Londra Aile Yanı konaklama, Yurtta konaklama, Apart  ve hotelde konaklama seçenekleri sunmaktadır. Apart ve Hotel konaklama seçenekleri için bizi arayınız.

   
  ► LAL Londra Aile Yanı Konaklama
  Tek Kişilik oda, Her gün Kahvaltı, Haftalık Ücret (Pound)
  1-11
  Hafta
  12+
  Hafta
  Tek Kişilik Oda £154 £147
  Akşam yemeği farkı £32 £32
  Özel Banyo Farkı £30 £30
  Yaz sezon Farkı (29 Haz - 31 Ağu) £14 £14

   

   
  ► LAL Londra Residence Yurtta Konaklama
  • Min yaş 18
  • Min kalış süresi: 2 hf
  • Çift kişi gidecekler için aynı odada (tek yatak) seçeneği bulunuyor


   

  Residence Oda Türü Haftalık Ücret (Pound)
  2-4 
  Hafta
  5-7
  Hafta
  8+
  Hafta
  Özel Banyo 
  Ek Ücreti
  Yaz sezon farkı
  29 Haz-31 Ağust.
  LAL Allied House 
  (Kampüs İçinde)
  Tek kişilik oda £224 £217 £210 £35 £15
  Çift kişilik oda £189 £182 £175 - £15
  Double £147 £140 £133   £15
  LAL Grosvenor Hall
  Self-catering
  Tek kişilik oda £189 £182 £175 - £15
  Stüdyo Apart £350 £340 £330 Dahil £15

   

   
  LAL LONDRA İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULU EK ÜCRETLER
  Kayıt Ücreti 50£
  Konaklama Yerleştirme ÜCreti 20£
  Kurs Malzeme Ücreti 22£
  Havaalanında Karşılama Heathrow 50£
  Gatwick 90£
  Stansted 105£

   

  ______________________________________________________________________________________________________

  LAL INTERNATIONAL İNGİLİZCE DİL OKULLARI

   LAL İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI

   LAL Londra İngiltere İngilizce Dil Okulu
   LAL Torbay İngiltere İngilizce Dil Okulu

   LAL AMERİKA İNGİLİZCE DİL OKULLARI

   LAL Boston Amerika İngilizce Dil Okulu
   LAL Fort Lauderdale Amerika İngilizce Dil Okulu
   LAL GÜNEY AFRİKA İNGİLİZCE DİL OKULLARI  LAL Cape Town Güney Afrika İnglizce Dil Okulu
   LAL MALTA İNGİLİZCE DİL OKULU  LAL Malta İngilizce Dil Okulu

   

     

  Okul Foto Galeri

  LONDRA Hakkında

  LONDRA HAKKINDA

  Londra İngiltere'nin başkentidir. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinin bulunduğu, İngiltere'nin ticari, politik ve kültürel merkezi, hükümetin, büyükelçiliklerin ve medya şirketlerinin merkezi olan Londra multi-etnik  8 milyon nüfusuyla Avrupa Birliğinin en kalabalık ve  en fazla beyaz olmayan nüfusun yaşadığı  kentidir. İngiltere’de 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich Londra'dadır.

  Londra1nın dünyaca ünlü cazibe merkezleri: finans merkezi, parlamento binasının ve kraliyet ailesine ait Buckingham sarayının bulunduğu bölgeler, Thames nehri, çeşitli ülkelerden gelip bu şehre yerleşmiş insanların ağırlıklı olduğu, yerel kültürlerin şehrin hemen her alanında yansıtıldığı semtler, kültür ve sanat merkezleri ve diğer bölgeler birbirinden çok farklıdır. Londra dünyanın en kozmopolit kentleri arasındadır.. Londra’nın bazı semtleri için "Londra'da İngiliz bulamamak" esprisi yapılmaktadır. Londralılar yabancılara karşı büyük ölçüde hoşgörülüdür.

  Uluslararası turizmin kesişme noktası olan Londra’da 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Londra havaalanlarının en büyüğü Heathrow'dur. En önemli turistik mekanları, Parlamento Binası, Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London Eye, Hyde park Thames nehri, Piccadilly meydanı, Covent Garden, Çin Mahallesi, Oxford Street, Harrods, Camden Town'dır. Londra’nın dünyaca ünlü iki katlı üstü açık otobüslerini, telefon kulübelerini ve taksilerini sıralamadan geçemeyiz.  Londra müzikal, tiyatro ve baleleriyle renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.  

  Londra müzeler şehridir. Dünya uygarlıklarından binlerce eserin sergilendiği British Museum Oxford Street'e 5 dakika uzaklıktadır. British Museum'da ülkemizden farklı yollarla götürülen  Anadolu uygarlıklarına ait yüzlerce eser de sergilenmektedir. Yılbaşı kutlamaları ile ünlü Trafalgar Square'da yer alan National Gallery dünyanın en ünlü ressamlarının orijinal eserlerinin sergilendiği bir galeridir. Çağdaş ressamların eserlerinin sergilendiği Tate Gallery önemli müzelerdendir. İngiliz aristokrasisinin bir dönemler hapishanesi ve şu anda müze olan Tower of London kalesinde kraliyete ait mücevherat sergisi gezilebilir. Museum of The Moving Image özellikle gençler için oldukça popülerdir. Süpermen gibi uçabilir, ünlü bir film kahramanı ile birlikte rol yapabilir veya bir filme yönetmen olarak imza atmaya teşebbüs edebilirsiniz. Gözde müzelerden bir diğeri de Madam Tussaud'dur. Dünyanın ünlü sanatçıları, politikacıları, sporcularının balmumu heykellerinin bulunduğu müzede Atatürk, Başkan Clinton veya Kraliçe ile yanyana gelebilir ve resim çektirebilirsiniz.

  Londra dünya mutfağından binlerce farklı yemeğin bulunduğu harika restoranları ile ünlüdür. Çin, Japon, Tayland ve Vietnam mutfaklarından İtalyan, Fransız, İspanyol, Türk ve Yunan, Meksika ve Amerikan mutfaklarının tadına varılabilir.

  Londra'nın her yerinde bir park mevcuttur. Fakat Londra'nın dış bölgesindeki en ünlü park Ricmond Parkıdır. Bu parkın hemen yakınlarındaki Kew Gardens, on binlerce çiçeğin sergilendiği yapay bir cennet gibidir. Ayrıca parklarda ve halka açık spor alanlarında amatör kriket, futbol ve rugby oyuncuları ile birlikte spor yapabilir veya sevimli cafelerinde bir fincan kahve içebilirsiniz. 

  Sporla ilgilenenler için Londra geniş seçenekler sunar. Dünyanın en büyük tenis turnuvası yaz aylarında Wimbledon'da düzenlenmektedir.

  Dünyanın en kalabalık karnavallarından Nothing Hill karnavalı ve daha sayamadığımız nice büyüleyici özellik Londra'nın vazgeçilmezliğinin simgesidir.

  Bütün ana yolların ve demiryolu ağları Londra bağlantılı olup Londra'ya İngiltere'nin her bölgesinden kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada Heathrow ve Gatwick gibi iki önemli büyük havaalanı ve doğu kıyısında önemli limanlar bulunmaktadır ki hem ulaşım hem de ekonomik olarak tüm İngiltere'ye birçok fayda sağlar.

  Londra'da öğrencilerin birçoğu, genellikle evden okula Tube (metro) veya Londra'nın ünlü iki katlı kırmızı otobüslerini kullanarak 30-60 dakika süren bir yolculukla ulaşır.

  Themes Nehri Londra'yı kuzeyden güneye ikiye bölmektedir. Genellikle nehrin kuzey bölümünde birçok önemli bina, yer ve turistik bölge kalmaktadır ve insanların çoğunlukla yaşadığı bu bölge "Gerçek Londra" olarak bilinir. Londra da yaşamak ve kalmak için en iyi yerler batı ve kuzey bölgeleridir ve bu bölgeler diğer bölgelere göre daha pahalıdır. 

  Londra'da yıl boyunca İngiltere geneline göre daha ılıman bir iklim hakimdir. Havalar çoğu zaman önceden tahmin edilmez.Her an yağış beklenebilir. Yaz aylarında sıcaklık ortalama olarak 20ºC civarında seyreder, kışın ise 5ºC ye kadar düşer.

  Londra'daki Türkler
  Londra'da çok sayıda Türk yaşamaktadır. Elde kesin rakamlar olmamasına rağmen 100,000 civarında Türkiye Vatandaşı Londra'da yaşamaktadır. Ayrıca Kıbrıs kökenli Türklerle birlikte bu sayı 200,000 civarındadır. Londra Türkleri özellikle şehrin Kuzey bölgesini kendilerine yurt seçmişlerdir. Türklerin yoğun yaşadığı semtler şunlardır; Stoke Newington, Manor House, Hackney, Wood Green, Seven Sisters, Finsbury Park. Oxford Street civarında ise çok sayıda Türk öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler Oxford Street ve çevresindeki dil okullarına devam etmekte ve çevredeki Türk ve yabancı işyerlerinde part-time işlerde çalışmaktadırlar. 

  Londra'da yaşayan Türklerin önemli bir bölümü kendi işlerinde çalışmaktadırlar. Özellikle lokanta, tekstil, büfe ve bazı hediyelik eşya dükkanları Türkler tarafından yoğun olarak seçilen sektörlerdir. 

   

  Okul Video Galeri

  İngiltere Hakkında

  Okul Nerede ?