Shane Global Londra İngiltere İngilizce Dil Okulu - İngiltere - LONDRA

  Okul Hakkında

  SHANE GLOBAL LANGUAGE CENTRES İNGİLTERE DİL OKULLARI 

  1977 yılında kurulan Shane Global yıllardır dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerine ev sahipliği yapmıştır. 30 yılı aşkın bir süredir İngilizce eğitimi veren okul, sertifikalı öğretmenleri ve tam donanımlı ferah sınıflarıyla uluslar arası öğrencilerine hizmet vermektedir. Okul Shane Global Londra ve Shane Global Hastings merkezlerinde eğitim veriyor.

   

  SHANE GLOBAL LANGUAGE CENTRES LONDRA

  Londra’nın merkezinde bulunan Shane Global Language Centres ünlü Oxford caddesine 5 dk yürüme mesafesindedir. Maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitim veren okulda, öğrencilerin çalışabilecekleri salonlar, ücretsiz internet hizmeti, teras ve kafeterya bulunmaktadır. Shane Global Language Centres British Council ve English UK tarafından akredite edilmiştir.

   

  SHANE GLOBAL LANGUAGE CENTRES LONDRA DÜZENLENEN PROGRAMLAR

   ► SHANE GLOBAL LONDRA GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

  Haftada 15 saat/20 dersten oluşan genel İngilizce programı, İngilizce dilinin tüm alanlarında sağlam bir yapı oluşturmanızı sağlar. Dile hakim olmanızı sağlayacak gramer ve kelime bilgisini öğretirken öğretilen ders kitabı ve diğer öğretim materyalleri ile dilin dört temel noktasında; konuşma, dinleme, okuma ve yazma, pratik yapmanızı sağlamaktadır. Program mevcut bilgilerinizi geliştirmeniz ve İngilizceyi maksimum derecede kullanabilmeniz için tasarlanmıştır ve düzenli konuşma ve dinleme pratiği yapılmaktadır.

  Öğleden Sonra kursu: 
  Genel İngilizce Kursunu öğleden sonraları daha ekonomik de alabilirsiniz.

   

  ► SHANE GLOBAL LONDRA YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

  Yoğun İngilizce Programı haftada 20/30 saatten oluşmaktadır. 15 saat genel İngilizce ders + seçmeli dersten oluşmaktadır.. Bu program size daha derin ve yoğun çalışma, daha hızlı ilerleme kaydetme ve özelleştirilmiş seçmeli derslerle kursunuzu çeşitlendirmeyi sağlar. 

   

  SHANE GLOBAL LONDRA GENEL / YARI YOĞUN / YOĞUN İNGİLİZCE ÜCRETLERİ

  Genel İngilizce Haftalık Ücret (POUND)
  1-3 hf 4-11 hf 12-23 hf 24-43 hf 44 hf+
  Haftada 15 saat
  Sabah
  15 saat 175 160 134 124 108
  Haftada 15 saat
  Öğleden sonra
  7.5  genel+ 7.5 seçenek 134 119 93 83 67
  Haftada 20 saat 15 genel +5 + 2.5 seçenek 227 207 174 161 140
  Haftada 30 saat 22.5 Genel + 7.5 Seçenek 294 265 215 196 167


   

  SHANE GLOBAL LONDRA BİRE BİR İNGİLİZCE PROGRAMI

  Tamamen kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre düzenlenen bir programdır. İster özel bir alan ile ilgili dersler, ister genel dil seviyesi olsun, dersler tamamen öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda devam edeceği için öğrencilerin maksimum verim alacağı programlardır.

  Program ücreti : Haftada 4 saat ve üzeri için saat ücreti: 35£

   

  SHANE GLOBAL LANGUAGE CENTRES LONDRA KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

  Shane Global, öğrencilerine aile yanı ve residence konaklama seçeneklerini sunmaktadır.

   
  ► Aile Yanı Konaklama
  Standart Aile Haftalık Ücret
  Tek kişilik oda, yarım pansiyon 175£
  Tek kişilik oda + Kahvaltı 140£
  Tek Kişilik oda + Self Catering 150£
  Çift kişilik oda, Tam Pansiyon 185£
  Çift Kişilik Oda+ Yarım Pansiyon 165£
  Çift kişilik oda + Kahvaltı 130£
  Çift Kişilik oda + self Catering 140£
  Özel Aile  
  Tek kişilik oda, yarım pansiyon 240£
  Tek kişilik oda + Kahvaltı 195£
  Tek Kişilik oda + Self Catering 215£
  Çift kişilik oda, Tam Pansiyon 210£
  Çift Kişilik Oda+ Yarım Pansiyon 1852
  Çift kişilik oda + Kahvaltı 200£
  ÖZEL AİLE, +ÖZEL BANYOLU  
  Tek kişilik oda, yarım pansiyon 260£
  Tek kişilik oda + Kahvaltı 230£
  Tek Kişilik oda + Self Catering 240£
  Çift kişilik oda, Tam Pansiyon 230£
  Çift Kişilik Oda+ Yarım Pansiyon 200£
  Çift kişilik oda + Kahvaltı 210£


   

    Haftalık Ücret
  Öğrenci Residence 195£ +
  Öğrenci Evi 165££


   

  SHANE GLOBAL LANGUAGE CENTRES LONDRA EK ÜCRETLER
  Kayıt Ücreti 1-5 hf:30£ 
  5 hf+: 65£
  Konaklama İşlem Ücreti 1-5 hf:30£ 
  5 hf+: 65£
  Havaalanında Karşılama Heathrow: 100£
  Gatwick   : 100£
  Stansred: 105£
     

  Bu Sayfada En Çok Arananlar

  Shane Global Londra Dil Okulu, Shane Global İngiltere, Londra dil okulları, Shane Global Dil Okulları, Shane Global İngilizce Dil Okulu, İngiltere İngilizce, İngiltere eğitim, İngilterede eğitim, İngiltere İngilizce eğitimi, İngiltere'de İngilizce dil okulları, Yurtdışı İngilizce dil okulları, İngiltere Dil okulu, Yurtdışı Eğitim, Yurtdışında Eğitim, İngiltere Eğitim, İngiltere öğrenci vizesi, İngiltere başvuru işlemleri, İngiltere Büyükelçiliği,

  Okul Foto Galeri

  LONDRA Hakkında

  LONDRA HAKKINDA

  Londra İngiltere'nin başkentidir. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinin bulunduğu, İngiltere'nin ticari, politik ve kültürel merkezi, hükümetin, büyükelçiliklerin ve medya şirketlerinin merkezi olan Londra multi-etnik  8 milyon nüfusuyla Avrupa Birliğinin en kalabalık ve  en fazla beyaz olmayan nüfusun yaşadığı  kentidir. İngiltere’de 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich Londra'dadır.

  Londra1nın dünyaca ünlü cazibe merkezleri: finans merkezi, parlamento binasının ve kraliyet ailesine ait Buckingham sarayının bulunduğu bölgeler, Thames nehri, çeşitli ülkelerden gelip bu şehre yerleşmiş insanların ağırlıklı olduğu, yerel kültürlerin şehrin hemen her alanında yansıtıldığı semtler, kültür ve sanat merkezleri ve diğer bölgeler birbirinden çok farklıdır. Londra dünyanın en kozmopolit kentleri arasındadır.. Londra’nın bazı semtleri için "Londra'da İngiliz bulamamak" esprisi yapılmaktadır. Londralılar yabancılara karşı büyük ölçüde hoşgörülüdür.

  Uluslararası turizmin kesişme noktası olan Londra’da 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Londra havaalanlarının en büyüğü Heathrow'dur. En önemli turistik mekanları, Parlamento Binası, Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London Eye, Hyde park Thames nehri, Piccadilly meydanı, Covent Garden, Çin Mahallesi, Oxford Street, Harrods, Camden Town'dır. Londra’nın dünyaca ünlü iki katlı üstü açık otobüslerini, telefon kulübelerini ve taksilerini sıralamadan geçemeyiz.  Londra müzikal, tiyatro ve baleleriyle renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.  

  Londra müzeler şehridir. Dünya uygarlıklarından binlerce eserin sergilendiği British Museum Oxford Street'e 5 dakika uzaklıktadır. British Museum'da ülkemizden farklı yollarla götürülen  Anadolu uygarlıklarına ait yüzlerce eser de sergilenmektedir. Yılbaşı kutlamaları ile ünlü Trafalgar Square'da yer alan National Gallery dünyanın en ünlü ressamlarının orijinal eserlerinin sergilendiği bir galeridir. Çağdaş ressamların eserlerinin sergilendiği Tate Gallery önemli müzelerdendir. İngiliz aristokrasisinin bir dönemler hapishanesi ve şu anda müze olan Tower of London kalesinde kraliyete ait mücevherat sergisi gezilebilir. Museum of The Moving Image özellikle gençler için oldukça popülerdir. Süpermen gibi uçabilir, ünlü bir film kahramanı ile birlikte rol yapabilir veya bir filme yönetmen olarak imza atmaya teşebbüs edebilirsiniz. Gözde müzelerden bir diğeri de Madam Tussaud'dur. Dünyanın ünlü sanatçıları, politikacıları, sporcularının balmumu heykellerinin bulunduğu müzede Atatürk, Başkan Clinton veya Kraliçe ile yanyana gelebilir ve resim çektirebilirsiniz.

  Londra dünya mutfağından binlerce farklı yemeğin bulunduğu harika restoranları ile ünlüdür. Çin, Japon, Tayland ve Vietnam mutfaklarından İtalyan, Fransız, İspanyol, Türk ve Yunan, Meksika ve Amerikan mutfaklarının tadına varılabilir.

  Londra'nın her yerinde bir park mevcuttur. Fakat Londra'nın dış bölgesindeki en ünlü park Ricmond Parkıdır. Bu parkın hemen yakınlarındaki Kew Gardens, on binlerce çiçeğin sergilendiği yapay bir cennet gibidir. Ayrıca parklarda ve halka açık spor alanlarında amatör kriket, futbol ve rugby oyuncuları ile birlikte spor yapabilir veya sevimli cafelerinde bir fincan kahve içebilirsiniz. 

  Sporla ilgilenenler için Londra geniş seçenekler sunar. Dünyanın en büyük tenis turnuvası yaz aylarında Wimbledon'da düzenlenmektedir.

  Dünyanın en kalabalık karnavallarından Nothing Hill karnavalı ve daha sayamadığımız nice büyüleyici özellik Londra'nın vazgeçilmezliğinin simgesidir.

  Bütün ana yolların ve demiryolu ağları Londra bağlantılı olup Londra'ya İngiltere'nin her bölgesinden kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada Heathrow ve Gatwick gibi iki önemli büyük havaalanı ve doğu kıyısında önemli limanlar bulunmaktadır ki hem ulaşım hem de ekonomik olarak tüm İngiltere'ye birçok fayda sağlar.

  Londra'da öğrencilerin birçoğu, genellikle evden okula Tube (metro) veya Londra'nın ünlü iki katlı kırmızı otobüslerini kullanarak 30-60 dakika süren bir yolculukla ulaşır.

  Themes Nehri Londra'yı kuzeyden güneye ikiye bölmektedir. Genellikle nehrin kuzey bölümünde birçok önemli bina, yer ve turistik bölge kalmaktadır ve insanların çoğunlukla yaşadığı bu bölge "Gerçek Londra" olarak bilinir. Londra da yaşamak ve kalmak için en iyi yerler batı ve kuzey bölgeleridir ve bu bölgeler diğer bölgelere göre daha pahalıdır. 

  Londra'da yıl boyunca İngiltere geneline göre daha ılıman bir iklim hakimdir. Havalar çoğu zaman önceden tahmin edilmez.Her an yağış beklenebilir. Yaz aylarında sıcaklık ortalama olarak 20ºC civarında seyreder, kışın ise 5ºC ye kadar düşer.

  Londra'daki Türkler
  Londra'da çok sayıda Türk yaşamaktadır. Elde kesin rakamlar olmamasına rağmen 100,000 civarında Türkiye Vatandaşı Londra'da yaşamaktadır. Ayrıca Kıbrıs kökenli Türklerle birlikte bu sayı 200,000 civarındadır. Londra Türkleri özellikle şehrin Kuzey bölgesini kendilerine yurt seçmişlerdir. Türklerin yoğun yaşadığı semtler şunlardır; Stoke Newington, Manor House, Hackney, Wood Green, Seven Sisters, Finsbury Park. Oxford Street civarında ise çok sayıda Türk öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler Oxford Street ve çevresindeki dil okullarına devam etmekte ve çevredeki Türk ve yabancı işyerlerinde part-time işlerde çalışmaktadırlar. 

  Londra'da yaşayan Türklerin önemli bir bölümü kendi işlerinde çalışmaktadırlar. Özellikle lokanta, tekstil, büfe ve bazı hediyelik eşya dükkanları Türkler tarafından yoğun olarak seçilen sektörlerdir. 

   

  Okul Video Galeri

  İngiltere Hakkında

  Okul Nerede ?