UIC Londra İngiltere İngilizce Dil Okulu - ISIS Londra - İngiltere - LONDRA

  Okul Hakkında

  UIC İNGİLTERE İNGİLİZCE DİL OKULLARI

  English UK üyesi olan ve British Council akreditasyonu bulunan UIC Language Centres İngilizce Dil Okulu İngiltere’nin popüler 3 merkezinde; Londra’da UIC Londra Greenwich Ve UIC Londra;  UIC Brighton ve UIC Oxford merkezleri ile yıl boyu  yıllardır uluslar arası öğrencilere İngilizce eğitim vermektedir. UIC'de öğretmenler ve tüm yönetim kadrosu kendilerini öğrencilerin eğitim aldıkları dönem  boyunca en fazla verim alabilmelerine adamışlardır. Esnek başlangıç tarihleri olan UIC merkezlerinde farklı kültürleri yakından tanımaya olanak sağlamak amacı ile dünyanın farklı bölgelerinden öğrenci kabul etmeye özen gösterilmektedir.

   
  UIC LONDRA MERKEZ DÜZENLENEN PROGRAMLAR
  ► Genel/Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlık
  İngilizce Düzeyi Az - İleri
  Program Süresi 1-50 Hafta
  En Düşük Katılım Yaşı 16
  Sınıf Mevcudu En Fazla 15 Kişi
  Ders Süresi 60 Dk


   

  UIC Brighton Program Ücretleri
  Kurs Adı Haftalık 
  Ders Saati
  Ders Saatleri Haftalık Ücretler (Pound)
  1–4
  Hafta
  5-8
  Hafta
  9-12
  Hafta
  13-23
  Hafta
  24+
  Hafta
  Sabah 15 9:30 - 13:00 184 168 155 149 137
  Sabah 20 9:30 - 14:30 220 199 179 168 158
  Öğleden Sonra 15 9:30 - 17:00 144 131 122 113 95
  Tam Gün 30 9:30 - 13:00
  13:30 - 14:30
  276 260 240 230 220
  IELTS 15 9:30 - 13:00 184 168 155 149 137
  IELTS 20 9:30 - 14:30 220 199 179 169 158
  İş İngilizcesi 15 13-30 – 17:00 184 168 155 149 137
  Bire bir Öğlen Bir saat için £60

   
  UIC LONDRA MERKEZ İNGİLİZCE DİL OKULU KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

  UIC Londra Merkez İngilizce Dil Okulu öğrencilerine aile yanı konaklama ve yurtta konaklama seçeneği sunmaktadır.

   
  ► AİLE YANINDA VE PAYLAŞIMLI EV KONAKLAMA
     Konaklama türü Haftalık Ücret
      1 ve 2 Bölge 3 ve 4. Bilge
  Standart Aile 
  Tek Kişilik Oda,
  Yarım Pansiyon 225 £ 135
  Sadece Kahvaltı 200 £ 145
  Özel Aile Yanı,
  Tek Kişilik Oda
  Yarım Pansiyon 250£ İstek üzerine
  Sadece Kahvaltı 225£ İstek üzerine
  Yaz Sezonu Farkı (Temmuz Ağustos) 20 £/ hf


   

  ► Öğrenci Yurdunda Konaklama
    Oda Türü Haftalık Ücret
  Oda +  Kahvaltı Yarım Pansiyon
  Uluslararası Öğrenci Evi Tek Kişilik Oda, Özel Banyo 327 £ 383£
  Tek Kişilik Oda, Paylaşımlı Banyo 302£ 358£
  Çift Kişilik Oda, Özel Banyo 293£ 349£
  İki Kişilik Oda, Paylaşımlı Banyo 241£ 297£
   
   
  UIC LONDRA MERKEZ İNGİLİZCE DİL OKULU EK GİDERLER
  Kayıt Ücreti 45 £ (Türk öğrencilerde alınmıyor)
  Havaalanında Karşılama 125 £ (Heathrow)
  150 £ (Gatwick)
  160£ (Stansted)
  Kurs Malzemeleri 40 £

   

  ______________________________________________________________________________________________________

   

  UIC İNGİLİZCE DİL OKULLARI

   UIC İNGİLTERE İNGİLİZCE  DİL OKULLARI

   UIC Londra İngiltere İngilizce Dil Okulu
   UIC Londra Greenwich İngiltere İngilizce Dil Okulu
   UIC Oxford İngiltere İngilizce Dil Okulu
   UIC Brighton İngiltere İngilizce Dil Okulu

   

     

   

  Okul Foto Galeri

  LONDRA Hakkında

  LONDRA HAKKINDA

  Londra İngiltere'nin başkentidir. Dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinin bulunduğu, İngiltere'nin ticari, politik ve kültürel merkezi, hükümetin, büyükelçiliklerin ve medya şirketlerinin merkezi olan Londra multi-etnik  8 milyon nüfusuyla Avrupa Birliğinin en kalabalık ve  en fazla beyaz olmayan nüfusun yaşadığı  kentidir. İngiltere’de 300'den fazla farklı dil konuşulmaktadır. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich Londra'dadır.

  Londra1nın dünyaca ünlü cazibe merkezleri: finans merkezi, parlamento binasının ve kraliyet ailesine ait Buckingham sarayının bulunduğu bölgeler, Thames nehri, çeşitli ülkelerden gelip bu şehre yerleşmiş insanların ağırlıklı olduğu, yerel kültürlerin şehrin hemen her alanında yansıtıldığı semtler, kültür ve sanat merkezleri ve diğer bölgeler birbirinden çok farklıdır. Londra dünyanın en kozmopolit kentleri arasındadır.. Londra’nın bazı semtleri için "Londra'da İngiliz bulamamak" esprisi yapılmaktadır. Londralılar yabancılara karşı büyük ölçüde hoşgörülüdür.

  Uluslararası turizmin kesişme noktası olan Londra’da 5 uluslararası havaalanı bulunmaktadır. Londra havaalanlarının en büyüğü Heathrow'dur. En önemli turistik mekanları, Parlamento Binası, Big Ben, Tower Bridge, Tower of London, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı ve London Eye, Hyde park Thames nehri, Piccadilly meydanı, Covent Garden, Çin Mahallesi, Oxford Street, Harrods, Camden Town'dır. Londra’nın dünyaca ünlü iki katlı üstü açık otobüslerini, telefon kulübelerini ve taksilerini sıralamadan geçemeyiz.  Londra müzikal, tiyatro ve baleleriyle renkli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.  

  Londra müzeler şehridir. Dünya uygarlıklarından binlerce eserin sergilendiği British Museum Oxford Street'e 5 dakika uzaklıktadır. British Museum'da ülkemizden farklı yollarla götürülen  Anadolu uygarlıklarına ait yüzlerce eser de sergilenmektedir. Yılbaşı kutlamaları ile ünlü Trafalgar Square'da yer alan National Gallery dünyanın en ünlü ressamlarının orijinal eserlerinin sergilendiği bir galeridir. Çağdaş ressamların eserlerinin sergilendiği Tate Gallery önemli müzelerdendir. İngiliz aristokrasisinin bir dönemler hapishanesi ve şu anda müze olan Tower of London kalesinde kraliyete ait mücevherat sergisi gezilebilir. Museum of The Moving Image özellikle gençler için oldukça popülerdir. Süpermen gibi uçabilir, ünlü bir film kahramanı ile birlikte rol yapabilir veya bir filme yönetmen olarak imza atmaya teşebbüs edebilirsiniz. Gözde müzelerden bir diğeri de Madam Tussaud'dur. Dünyanın ünlü sanatçıları, politikacıları, sporcularının balmumu heykellerinin bulunduğu müzede Atatürk, Başkan Clinton veya Kraliçe ile yanyana gelebilir ve resim çektirebilirsiniz.

  Londra dünya mutfağından binlerce farklı yemeğin bulunduğu harika restoranları ile ünlüdür. Çin, Japon, Tayland ve Vietnam mutfaklarından İtalyan, Fransız, İspanyol, Türk ve Yunan, Meksika ve Amerikan mutfaklarının tadına varılabilir.

  Londra'nın her yerinde bir park mevcuttur. Fakat Londra'nın dış bölgesindeki en ünlü park Ricmond Parkıdır. Bu parkın hemen yakınlarındaki Kew Gardens, on binlerce çiçeğin sergilendiği yapay bir cennet gibidir. Ayrıca parklarda ve halka açık spor alanlarında amatör kriket, futbol ve rugby oyuncuları ile birlikte spor yapabilir veya sevimli cafelerinde bir fincan kahve içebilirsiniz. 

  Sporla ilgilenenler için Londra geniş seçenekler sunar. Dünyanın en büyük tenis turnuvası yaz aylarında Wimbledon'da düzenlenmektedir.

  Dünyanın en kalabalık karnavallarından Nothing Hill karnavalı ve daha sayamadığımız nice büyüleyici özellik Londra'nın vazgeçilmezliğinin simgesidir.

  Bütün ana yolların ve demiryolu ağları Londra bağlantılı olup Londra'ya İngiltere'nin her bölgesinden kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Ayrıca burada Heathrow ve Gatwick gibi iki önemli büyük havaalanı ve doğu kıyısında önemli limanlar bulunmaktadır ki hem ulaşım hem de ekonomik olarak tüm İngiltere'ye birçok fayda sağlar.

  Londra'da öğrencilerin birçoğu, genellikle evden okula Tube (metro) veya Londra'nın ünlü iki katlı kırmızı otobüslerini kullanarak 30-60 dakika süren bir yolculukla ulaşır.

  Themes Nehri Londra'yı kuzeyden güneye ikiye bölmektedir. Genellikle nehrin kuzey bölümünde birçok önemli bina, yer ve turistik bölge kalmaktadır ve insanların çoğunlukla yaşadığı bu bölge "Gerçek Londra" olarak bilinir. Londra da yaşamak ve kalmak için en iyi yerler batı ve kuzey bölgeleridir ve bu bölgeler diğer bölgelere göre daha pahalıdır. 

  Londra'da yıl boyunca İngiltere geneline göre daha ılıman bir iklim hakimdir. Havalar çoğu zaman önceden tahmin edilmez.Her an yağış beklenebilir. Yaz aylarında sıcaklık ortalama olarak 20ºC civarında seyreder, kışın ise 5ºC ye kadar düşer.

  Londra'daki Türkler
  Londra'da çok sayıda Türk yaşamaktadır. Elde kesin rakamlar olmamasına rağmen 100,000 civarında Türkiye Vatandaşı Londra'da yaşamaktadır. Ayrıca Kıbrıs kökenli Türklerle birlikte bu sayı 200,000 civarındadır. Londra Türkleri özellikle şehrin Kuzey bölgesini kendilerine yurt seçmişlerdir. Türklerin yoğun yaşadığı semtler şunlardır; Stoke Newington, Manor House, Hackney, Wood Green, Seven Sisters, Finsbury Park. Oxford Street civarında ise çok sayıda Türk öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler Oxford Street ve çevresindeki dil okullarına devam etmekte ve çevredeki Türk ve yabancı işyerlerinde part-time işlerde çalışmaktadırlar. 

  Londra'da yaşayan Türklerin önemli bir bölümü kendi işlerinde çalışmaktadırlar. Özellikle lokanta, tekstil, büfe ve bazı hediyelik eşya dükkanları Türkler tarafından yoğun olarak seçilen sektörlerdir. 

   

  Okul Video Galeri

  İngiltere Hakkında

  Okul Nerede ?