Niçin Avustralya'da İngilizce?

Avustralya dünyada sosyoekonomik olarak en gelişmiş ülkelerin başında gelir. Bu durum gerek ekonomi, gerek toplum güvenliği, gerekse  eğitim sistemlerinin kaliteli olduğunun en büyük göstergesidir. Birçok araştırma Sidney, Melbourne gibi Avustralya kentlerini en yaşanacak kentler arasında göstermektedir.

Suç oranının düşük olması, halkın refah düzeyinin yüksek olması, sağlık hizmetleri, sivil toplum örgütleri, çevre temizliği, kültürel ve doğal güzellikler, çalışma koşulları ve iş imkanları açısından dört dörtlük bir ülkedir. 

Avustralya üniversitelerinden alınan diplomaların dünya çapında tanınmasına bağlı olarak Avustralya üniversitelerden mezun olan yabancı öğrenciler başarılı ve saygın bir kariyere sahip olurlar.

 

 Avustralya’da Eğitim ve Yaşam Giderleri  Ekonomiktir.
Avustralya'da  okumak öğrenciler için iki bakımdan çok ekonomiktir. Öncelikle Avustralya'daki eğitim ve yaşam giderleri  ekonomiktir. Diğer bir faktör ise öğrencilerin eğitim gördükleri süre boyunca yasal çalışma hakkına sahip olması ve bu yolla küçümsenmeyecek oranda kazanç sağlayabilmeleridir.

 

 Avustralya Yabancı öğrencilere yasal Çalışma Hakkı Veriyor
Avustralya'da eğitim gören öğrenciler eğitim türü ve konusu ne olursa olsun  haftada 20 saat yasal çalışma hakkına sahiptir. Çalışarak toplam giderlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

 

 Avustralya Güvenli Eğitim Ortamı Sunuyor
Ülkede yaşayan yabancı uyruklu öğrenciler çok güvenli bir ortamda huzurla  eğitim almaktadır. Suç oranları oldukça düşüktür.

 

 Avustralya’da Yaşam Standartları Yüksektir.
Avustralya  dünyada en yüksek yasam standartlarına sahip ülkelerden biridir. İnsanların yaşam standartları oldukça yüksektir. Sanatsal ve kültürel aktiviteler oldukça gelişmiştir. 1.000'den fazla radyo kanalı, 719 televizyon kanalı ile de dünya çapında geniş bir yayın ağı bulunmaktadır.

 

 Avustralya Yabancı Öğrenciler İçin Konuksever Ortam Sunuyor
Avustralya'da dünyadaki etnik grupların bir çoğu bulunuyor. Avustralya'da  etnik mutfakları ve eğlenceli etkinlikleri  bulmak mümkündür. Avustralya'da çeşitli  klüpler ve etnik altyapıların temsil edildiği dernekler vardır. Şehir merkezlerinde çok çeşitli alışveriş alanları, restorantlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadır. Genel kullanıma açık çok sayıda park, bahçeler ve plajlar,spor ve aktivite alanları vardır.

 

 Avustralya Eğitim İçim ideal İklime Sahip

Avustralya bir kıta ülke ve bunun doğal sonucu olarak farklı iklimlere sahip. Şehirlerin bulunduğu coğrafi bölgelerde iklim koşulları eğitim için idealdir.