Niçin İngiltere'de Eğitim?

İngiltere öğrenim tutkunuzun peşinden gitme ve tüm dünyada iş ve eğitim dünyası tarafından saygı duyulan nitelikleri kazanma olanağı sunar.

İngiltere’de katılacağınız eğitim programlarında üst düzey öğretim ve olanaklardan yararlanacaksınız Bunun en temel sebeplerinden birisi   İngiliz eğitim kurumlarının öğrenci kabulü için çok katı kalite standartlarını karşılamak zorunda oluşudur.

Araştırma ve eğitim konusunda prestijli bir üne sahip İngiliz üniversite ve kolejleri dünyanın önde gelen bazı akademisyenlerini ve endüstri uzmanlarını kendine çekmektedir. 

  • Dünyanın en iyi altı üniversitesinden dördü İngiltere’dedir.
  • İngiltere dünyanın önde gelen araştırma odaklı ülkelerinden. İngiliz üniversiteleri ve kolejleri tarafından yürütülen araştırmaların %54’ü 'dünyada lider' veya 'uluslararası çapta mükemmel' olarak sınıflandırılmaktadır
  • En son araştırmalarında yüksek eğitim kolejlerinin %97’si genel etkililikleri açısından memnun edici veya daha iyi olarak değerlendirilmiştir.
  • En son Uluslararası Mezun Sonuçlarının İzlenmesi anketinde uluslararası yüksek eğitim mezunlarından %88’i İngiltere’de aldıkları eğitimden memnun kaldıklarını söylemiştir.
  • Benzer şekilde Yüksek Öğrenim Akademi tarafından İngiltere’de eğitim gören yüksek lisans öğrencileri arasında gerçekleştirilen Dersli Lisansüstü Eğitim Deneyimi anketinde öğrencilerin %92’sinden fazlası eğitim kalitesini olumlu olarak değerlendirmiştir.

 

İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler, İngiltere’nin uzun yıllardır dil eğitiminde lider olduğunu ve şu anda tüm dünyada kullanılan tekniklerin birçoğuna öncülük yaptığını görecektir. Eğitim sisteminde sadece öğretmeni dinlemek yerine eğlence ve katılım odaklı bir yaklaşım kullanılmakta olup sınıflarda oyunlar oynanmakta, problemler çözülmekte ve tartışmalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca anlama becerinizi geliştirmek için şarkılar dinleyebilir, televizyon izleyebilir veya dergi okuyabilirsiniz… Böylelikle ders çalışıyormuş gibi de hissetmezsiniz!

 

İngiltere’deki yatılı okullar da mükemmel eğitim standartları, tesisleri ve desteği sunmaktadır. İngiltere’deki bağımsız okullarda, her öğretmene ortalamada sadece 9,4 öğrenci düşmektedir, böylece öğretmenler size ayrı ayrı destek vermek için daha fazla zaman bulmaktadır. Bu durum sonuçlarla da yansıtılmıştır: İngiltere'deki bağımsız okullarda eğitim gören öğrencilerin %91’i daha yüksek bir eğitime devam etmektedir .