Niçin İrlanda'da İngilizce Öğrenmeli?

NİÇİN İRLANDA'DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMALI?

 

 Sıcak, samimi insanlar

İrlandalılar tüm dünyada sıcak, dostça yaklaşımlarıyla bilinirler. Türk öğrenciler dahil tüm uluslar arası öğrenciler İrlanda’da kendileri sıcak, samimi bir ortamda bulurlar.

 

► Kaliteli Eğitim

İrlanda’daki gerek dil okulları gerekse Üniversite programlarına kadar farklı eğitim aşamalarında dünya standartlarında üst düze eğitim verilmektedir. İrlanda Dünyanın en popüler dil öğrenim merkezlerinden biridir. Eğitim kalitesi İrlanda devletinin ilk önceliklerinden biridir.

 

 Teknoloji üssü

Google, Facebook, Microsoft ve bir çok bilişim firmasının Avrupa ana ofisleri Dublin’de bulunuyor. Bu ofislerde Türkler de çalışmaktadır.

 

► Türk Öğrenci Sayısı

İrlanda her geçen yıl artan popülaritesine rağmen hala Türkiye ve Türkler için ana dil öğrenim merkezi haine gelememiştir. Bu Türkiye’den gidecek öğrencilerin diğer İngilizce konuşula ülkelere kıyasla daha az sayıda Türkle karşılaşacağı ve Türkçe konuşma ortamının azlığından dolayı İngilizce iletişime çok f—daha fazla ağırlık verebileceği anlamına geliyor.

 

► Türkiye’ye yakın

İrlanda Malta ve İngiltere ile birlikte Türkiye’ye en yakın ilk 3 İngilizce konuşulan ülkeden birisi.  İrlanda’ya sadece 4 saatlik uçuş ile ulaşabilirsiniz. Saat farkını dikkate aldığınızda sadece 2 saat sonra Dublin’desiniz. İrlanda’ya uçuş bedeli diğer ülkelere kıyasla çok daha ekonomiktir. Yaz kış fakrkı ve yoğun dönemlere göre değişmekle beraber ortalama olarak uçuş bedeli 200-300€ dolayındadır.

 

► Ekonomik Eğitim ve Yaşam Giderleri

İrlanda diğer İngilizce konuşulan ülkelere kıyasla gerek dil okullarını eğitim ve konaklama giderleri gerekse günlük yaşam içindeki harcamalarınız bakımından ekonomik bir ülkedir. Edurota avantajları ile İrlanda’da eğitim çok daha avantalı olmaktadır.

 

►  İrlanda’da Konaklama

İrlanda dil okullarını hemen tamamı İrlandalı aileler yanında konaklama olanağı sunmaktadır.  İrlandalı aileler güvenilir ve sıcak kanlıdır ve tipik İrlanda yaşam tarzını yansıtırlar. Böylece hem İngilizce deneyimini ilk elden yapabilir he de güvenilir sıcak bir aile ortamında ekonomik olarak kalabilirsiniz.

İrlanda dil okullarının önemli kısmı yurt, apart v konaklama seçeneklerini de sunmaktadır.

 

► İrlanda’da Eğitim Alırken Yasal Çalışma hakkı

İngilizce konuşulan ülkeler içerisinde yasal çalışma olanağı bakımından Avustralya ve Yeni Zelanda ilk akla gelenlerdir. Eğitim süresine bağlı olarak İrlanda^da eğitim alan öğrencilerin haftada 20 saat yasal çalışma hakkı bulunuyor. Çalışarak haftada ort. 200€ kazanılabilmektedir. Üniversite eğitimini İrlanda’da tamamlayan öğrencilerin de eğitimleri sonrası 1 yıl yasal çalışma hakkı bulunuyor.

 

 Doğal Güzellik

İrlanda akla ilk olarak sonsuz yeşil alanlar gelir. Yemyeşil bir ada olan İrlanda masmavi okyanus ile de çevrilidir ve bu İrlanda’da Eğitim almak isteyen öğrencilere olağanüstü güzel bir doğa sunar.

 

► İrlanda Vizesi

İrlanda vize ücreti İngilizce konuşulan ülkeler içinde en düşük olanıdır (60€).  İrlanda vize işlemleri giderek daha pratik ve seri sonuçlanmaktadır.

 

► İrlanda Kültürü

İrlanda müzik başta olmak üzere sanatsal faaliyetler konusunda lider ülkelerden biridir. Özellikle İrlanda Müziği İngiliz müziği ile birlikte tüm dünyayı etkilemiştir.